5000 TL Notebook Tavsiyesi

Om3rDoruk

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Arkadaşım benden dizüstü bilgisayar tavsiyesi istedi. Bütçesi 5000 TL. Oyun-Gündelik kullanım için alacak. Fakat internetten almayacak mağazadan gidip alacak. İnternetten alışveriş yapmaya güvenmiyor ben de üstelemedim. Vatan-Teknosa-MediaMarkt gibi yerlerden 5000 TL ye kadar tavsiyeniz varsa alırım. Ben Vatandan 1 tane buldum ama son zamanlarda notebookları pek araştırmadım nasıldır v.s bilmiyorum. Tavsiyenizi bekliyorum.

MSI GP72 LEOPARD CORE İ7 7700HQ 2.8GHZ-16GB-1TB HDD-17.3''-GTX1050 4GB-W10

Yardımcı olacak yok mu ? Bir de şu laptopu buldum. Üstteki MSI 17 inç'miş. MSI'ın bu modeli 15.6 inç. MSI GP62 LEOPARD CORE İ7 7700HQ 2.8GHZ-16GB-1TB HDD-15.6''-GTX1050 4GB-W10
Bir de Lenovo'nun dizüstü bilgisayarı var. Onda da SSD mevcut. Sizce bunu mu aldırayım yoksa MSI olan modeli mi aldırayım ? Açıkçası Lenovonun oyuncu dizüstü bilgisayarlarını pek araştırmadım o yüzden sizlerden yardım bekliyorum.
LENOVO Y520 CORE İ7 7700HQ 2.8GHZ-16GB-1TB+256SSD-15.6-GTX1050 4GB-W10

Son düzenleme:
İkisi de güzel cihazlar, bildiğim kadarıyla Y520 daha yeni bir model. Dolayısıyla bu modelin kullanıcı yorumlarını detaylı incelemenizde fayda var.

acaba karar verebildin mi dostum laptop konusun da.Ben de yakın zaman da bu civarlar da bir laptop almayı planlıyorum da.
Hem GP62 olan var MSI olanın bide monster Abra A5 V10.2.2 15.6" Oyun Bilgisayarı bu var ama ikisi arasın da kararsız kaldım ben de:)
MSI metal kasa sanırım Monster sert plastik
MSI ın ekranının ms sini bilmiyorum ama Monsterin ki 11 olması lazım. ms süresine göre MSı yı seçebilirim.

acaba karar verebildin mi dostum laptop konusun da.Ben de yakın zaman da bu civarlar da bir laptop almayı planlıyorum da.
Hem GP62 olan var MSI olanın bide monster Abra A5 V10.2.2 15.6" Oyun Bilgisayarı bu var ama ikisi arasın da kararsız kaldım ben de:)
MSI metal kasa sanırım Monster sert plastik
MSI ın ekranının ms sini bilmiyorum ama Monsterin ki 11 olması lazım. ms süresine göre MSı yı seçebilirim.
Hocam ben kendime almıyorum. Arkadaşım alıyorum ancak oda internetten alışveriş yapmayı istemiyor. Bu sebeple mağazadan almak zorundayız. Eğer internetten almaya ikna edebilseydim o attığın Monster bilgisayarı aldırırdım. Her yönüyle muhteşem bilgisayar. Şuan en mantıklısı Lenovo Y520. MSI GP62 modelinde SSD yok. Aslında fiyatları aynı Lenovo ile özellikleride birebir aynı ancak dediğim gibi Lenovo SSD olması büyük avantaj. O yüzden Lenovo seçtim zaten. Daha almadık gerçi araştırıyorum daha.

İkisi de güzel cihazlar, bildiğim kadarıyla Y520 daha yeni bir model. Dolayısıyla bu modelin kullanıcı yorumlarını detaylı incelemenizde fayda var.
Benimde o sebeple çekincelerim var hocam. Yeni model. Henüz kullanıcı yorumlarını da göremedim maalesef. Lenovo'da SSD olması daha cazip kılıyor. MSI modelinde SSD yok. Bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Hocam ben kendime almıyorum. Arkadaşım alıyorum ancak oda internetten alışveriş yapmayı istemiyor. Bu sebeple mağazadan almak zorundayız. Eğer internetten almaya ikna edebilseydim o attığın Monster bilgisayarı aldırırdım. Her yönüyle muhteşem bilgisayar. Şuan en mantıklısı Lenovo Y520. MSI GP62 modelinde SSD yok. Aslında fiyatları aynı Lenovo ile özellikleride birebir aynı ancak dediğim gibi Lenovo SSD olması büyük avantaj. O yüzden Lenovo seçtim zaten. Daha almadık gerçi araştırıyorum daha.

Benimde o sebeple çekincelerim var hocam. Yeni model. Henüz kullanıcı yorumlarını da göremedim maalesef. Lenovo'da SSD olması daha cazip kılıyor. MSI modelinde SSD yok. Bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.
SSD olması büyük avantaj ayrıca Lenovo da metal kasa dimi?
Benim mosnterdan tek kötü bulduğum şey kasasısın sert plastikten yapılması.
Yoksa bende ya lenovo ya da MSI almayı planlıyorum ama hala kararsızım :)

SSD olması büyük avantaj ayrıca Lenovo da metal kasa dimi?
Benim mosnterdan tek kötü bulduğum şey kasasısın sert plastikten yapılması.
Yoksa bende ya lenovo ya da MSI almayı planlıyorum ama hala kararsızım :)
Lenovo'nun tam metal olup olmadığını bilmiyorum hocam ama yinede bazı yerleri metal. Dediğim gibi ben ikna edecek olsam Monster aldırırdım. Aslında bana kalsa oyun için dizüstü almak saçma. Şuna vereceğim 4900 TL ile Ryzen 1500x ve GTX 1060'lı muhteşem sistem kurarım. Hatta klavye maus monitör v.s dahil. :)

Ben öğrenciyim sürekli memlekete olsun arkadaşlara olsun gidip geldiğim için monster en mantıklısı tabi :D Peki bu klavye mouse yi çıkartarak sistemi söyler misin merak ettim de:)

Ben öğrenciyim sürekli memlekete olsun arkadaşlara olsun gidip geldiğim için monster en mantıklısı tabi :D Peki bu klavye mouse yi çıkartarak sistemi söyler misin merak ettim de:)
Buyur kardeşim. 70 80 TL'yede işletim sistemi alırsan toplam 4900 TL civarı yapıyor. O Lenovo'dan çok daha performanslı.
Ekran Alıntısı2.JPG

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı