5000 TL Sistem Önerisi

Melih Sarıkaya

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bu ay içerisinde en kötü ihtimalle gelecek ay 5000 lira bütçe ile kasa toplamak istiyorum.
Monitör ve SSD olmayacak elimde Samsung 512 GB 850 Pro var.
Kasa içerisindeki parçaları hangi sitede ucuzsa oradan alacağım.

Kasadaki mutlaka olmasını istediğim parçalar:
RTX 2060 (marka model size kalmış)
AMD 3600 veya i5 9400f

Arkadaşlar ben pek beceremiyorum, kasa seçmem 1 saatimi alıyor. Çok kararsızım. İlk defa bu kadar iyi bir kasam olacak.
Yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar bu ay içerisinde en kötü ihtimalle gelecek ay 5000 lira bütçe ile kasa toplamak istiyorum.
Monitör ve SSD olmayacak elimde Samsung 512 GB 850 Pro var.
Kasa içerisindeki parçaları hangi sitede ucuzsa oradan alacağım.

Kasadaki mutlaka olmasını istediğim parçalar:
RTX 2060 (marka model size kalmış)
AMD 3600 veya i5 9400f

Arkadaşlar ben pek beceremiyorum, kasa seçmem 1 saatimi alıyor. Çok kararsızım. İlk defa bu kadar iyi bir kasam olacak.
Yardımlarınızı bekliyorum.

Kardeşim, bu bilgisayarla yayın yapacak mısın veya render işleri vb. ona göre sistem toplayacağım.
Ya da sadece oyun mu oynayacaksın?

Son düzenleme:
Kardeşim, bu bilgisayarla yayın yapacak mısın veya render işleri vb. ona göre sistem toplayacağım.
Ya da sadece oyun mu oynayacaksın?
En çok sisteme hangi kasayı koyacağınızı merak ediyorum. Çünkü günlerdir karar veremedim Corsair spec 04, Dark N10 pro ve Dark guardian modellerini beğenmiştim. Sisteme seçtiğiniz kasayı niçin olduğunu belirtirseniz çok memnun olurum.

Son düzenleme:
En çok sisteme hangi kasayı koyacağınızı merak ediyorum. Çünkü günlerdir karar veremedim Corsair spec 04 ve Dark N10 pro modellerini beğenmiştim. Sisteme seçtiğiniz kasayı niçin olduğunu belirtirseniz çok memnun olurum.
Hocam bu iki kasa arasında Dark N10 Pro daha iyi gibi duruyor bende aynı kasadan sistem toplayacağım. Hava akışı daha iyi diyorlar.

Hocam bu iki kasa arasında Dark N10 Pro daha iyi gibi duruyor bende aynı kasadan sistem toplayacağım. Hava akışı daha iyi diyorlar.
Birde Dark guardian modeli var. PSU 500w olanı 700 lira, aklıma yattı. 700 liraya Dark guardian + 500w 80+ Bronze PSU var. Yakında alıcağım şunu alsan daha iyi olur dediğiniz kasa varsa söyleyin.

Arkadaşlar ben bir liste yaptım, düşüncelerinizi almak istiyorum. İncehesap.com ve bizdehesapli.com sitelerine pek güvenemiyorum. Bu sitelere güvenmeli miyim ?

i5 9400f 1050 TL Intel Core i5-9400F 2.9GHz 9MB Önbellek 9.Nesil 1151p İşlemci incehesap.com

Msi b365m pro-vh 520 TL

Zotac Rtx 2060 2523 TL

Crucial ballistix 8 GB ram 270 TL

Dark Guardian+500W 80+Bronze PSU
715 TL

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı