5000 TL Sistem Tavsiyesi

Işın Eren

Hectopat
Daha fazla  
5000 TL'ye toplayabileceğim en yeni nesil oyun sistemi toplamak istiyorum, yardım lütfen. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Skylake oyun bilgisayarı mönitrsüz olarak topladım,mönitör ekliceksen tekrar yapabilirim,kolay gelsin :) .

Dosya Ekleri

• 1.jpg
    1.jpg
    155,4 KB · Görüntüleme: 456
  • 2.jpg
    2.jpg
    148,5 KB · Görüntüleme: 302
İŞLEMCİ:
Intel Skylake i5-6600K Intel İşlemci
ANAKART:
Asus Z170-K Intel Destekli Anakart
SABİT DİSK:
Western Digital WD1003FZEX Dahili Hard Disk
RAM:
Corsair CMK16GX4M2A2400C14R PC Ram
KASA:
CORSAIR Carbide SPEC-02 650W 80 Plus 2x12cm Fanlı KASA, Fiyat: 450 TL
SSD:
Samsung MZ-75E250BW SSD Disk
EKRAN KARTI:
Galaxy 98NQH6DND2TX Nvidia
İŞLEMCİ SOĞUTUCU:
Intel BXTS15A Soğutucular / Fanlar
9 TAKSİT ile beraber , 5400 TL eder. Elbette ki kasayı veya anakartı değiştirip sinerji.gen.tr'den toplarsan 5100TL'ye kadar düşüş olur :) İşlemci soğutucular hakkında bir bilgim yok ondan dolayı Intel'in işlemci soğutucusunu koydum şimdi sizlere hangi materyalleri topladığımı belirteyim :) :
İşlemci OC uyumlu ve Skylake olan güçlü bir işlemci Intel Skylake i5 6600k :) Performansı çok üst düzey.
Anakart OC uyumlu şeklinde biliyorum Asus Z170-k anakart. Güzel bir anakart olduğundan eminim.
Sabit disk 1tb Black WD sabit diskiniz. 1TB'ların en iyisi şu an Black biliyorsunuz zaten :)
DDR4 2400MHz Corsair 16GB RAM'iniz bulunmakta sistemde.
Kasa Corserir Carbide 650W 80+ Kasa. 80+ olması çok daha iyi ve verimli. Güç kaynağı ile beraber geliyor.
SSD Samsung 250GB EVO SSD. Çok hızlı ve sevilen bir SSD.
İşlemci soğutucu hakkında bilgim yok fakat şöyle yazıyor : İntel Active Thermal Solution LGA 1151 , yani işlemciniz ile uyumlu.
Gelelim ekran kartına :) Ekran kartı efsane.. GALAXY GTX 980 Hall OF Fame (HOF) ekran kartı. OC yapınca çok güçlü bir hale geliyor bu ekran kartı yani efsane efsane :) Büyük bir ekran kartı olduğu için büyük bir kasa tercih ettik zaten :) Overclock hakkında şunu diyeyim : OC gücü arttırıyor ve ekran kartı daha hızlı çalışıyor. Diyeceksiniz (bazılarınız) OC diğerlerine de yapılabiliyor aynen öyle fakat bu ekran kartı tam olarak OC için yapılmış ve diğer ekran kartlarına göre OC'si daha güçlü. OC yapınca aynı zamanda diğer ekran kartlarından daha da dayanıklı :)
İncelediğiniz için teşekkürler iyi günler :)

r9 390x gtx 980 in rakibi o fiyata gtx 970 alırsanız çok büyük hata edersiniz.
Güzel bir sistem yanlış bir güç kaynağı , çok yanlış bir monitör seçimi. Monitörü ve güç kaynağını değiştirince güzel olacak ayrıca taksitle beraber 5500TL olacaktır sistem.

O sitede thermaltake uygun o yüzden tercih ettim normalde astro lite corsair cx750 falan koyuyorum ve monitör de bana göre gayet iyi dell kaliteli bir marka
tabi monitörden çok anlamam orası ayrı ama :D

O sitede thermaltake uygun o yüzden tercih ettim normalde astro lite corsair cx750 falan koyuyorum ve monitör de bana göre gayet iyi dell kaliteli bir marka
tabi monitörden çok anlamam orası ayrı ama :D
Monitör 1ms-2ms arası değişmeli :) 5ms olması güzel değil :)

r9 390x gtx 980 in rakibi o fiyata gtx 970 alırsanız çok büyük hata edersiniz.
Bence gtx 970 hayla güçlü bir ekran kartı ve overlock ile gtx 980'in gücünde olabilir zaten kasada yaklaşık 5 tane fan var ayrıca msi ın güç bir soğutucusu var tek eksi yönü 4 gb vram vede 3.5 gb ın hızlı olması 0.5 i ise yavaş bu yüzden ileriye dönük bir sistem yapıyorsan amd seçmelisin ama unutma amd hem daha çok elektirik harcar hemde çok ısınır

Güzel bir sistem yanlış bir güç kaynağı , çok yanlış bir monitör seçimi. Monitörü ve güç kaynağını değiştirince güzel olacak ayrıca taksitle beraber 5500TL olacaktır sistem.
Thermaltake çok kaliteli bir markadır, gerçek bronze sertifikası da var daha ne olsun?

Bu sistemden GTX 9702i çıkarıp GTX 980 koymanız yeterli:
4200 tl sistem.png

8 GB RAM şimdilik bütün oyunlarda yeterlidir sonradan RAM takviyesi yapılabilir.
650 watt yetmez diyenler şu linkten baksınlar: eXtreme Power Supply Calculator

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı