5000 TL'ye kadar Cep telefonu tavsiyesi

mstfarln

Decapat
Merhabalar öncelikle. Cep telefonu alacağım 5000 TL'ye kadar bütçem var ama kararsızım ne alsam diye. Tercihlerim arasında Mate 20 Pro, İphone 8 ve 8 Plus var. Her iki işletim sistemini de kullandım. Android tarafında kararsız kalıyorum IOS kullanınca da bir yerden sonra sıkılıyorum. Sizin tercihiniz ne olurdu? Nedenleri ile açıklar mısınız?

Kesinlikle mate 20 pro derim. En ufak ornekle arkadasimda 6s plus var bende 8 plus nerdeyse tum ozellikleri ayni sadece adi var. Kamerasi olsun Touch ID okuma hizi telefon boyutlari tasarimi herseyi ayni. Fakat huawei ustune koyarak yapiyor en bariz fark bu. Youtube danda izleyebilirsin videolarini.

Arkadaşlar şu yanlışa bir açıklık getireyim. Apple iPhone'a 1GB RAM koysa bile, işletim sistemi hızlı sıkıntı olmuyor, kasmıyor, donma yaşanmıyor yani iPhone alırken RAM miş İşlemciymiş pek fazla takılmayın, kullandıkları donanımlar kalitelidir. Kısacası iPhone'dan şaşmayın.

Merhabalar öncelikle. Cep telefonu alacağım 5000 TL'ye kadar bütçem var ama kararsızım ne alsam diye. Tercihlerim arasında Mate 20 Pro, İphone 8 ve 8 Plus var. Her iki işletim sistemini de kullandım. Android tarafında kararsız kalıyorum IOS kullanınca da bir yerden sonra sıkılıyorum. Sizin tercihiniz ne olurdu? Nedenleri ile açıklar mısınız?
Tamamiyle sizin kullanımınızla alakalı. Fotoğraf çekerim diyorsanız, Huawei alın. Video çekerim diyorsanız, iPhone alın. Günlük kullanımda android, IOS platformuna yetişti yani günlük kullanım için bir farkı yok. Şunu da unutmamak lazım Apple telefonlarda her zaman bir şarj sorunu oluyor. Bir süre sonra çabuk bitmeye başlıyor.

Tamamiyle sizin kullanımınızla alakalı. Fotoğraf çekerim diyorsanız, Huawei alın. Video çekerim diyorsanız, iPhone alın. Günlük kullanımda android, IOS platformuna yetişti yani günlük kullanım için bir farkı yok. Şunu da unutmamak lazım Apple telefonlarda her zaman bir şarj sorunu oluyor. Bir süre sonra çabuk bitmeye başlıyor.
Huawei çok hoşuma gidiyor. Fotoğraf çekini yapıyorum kendi çapımda. Fakat sosyal medya için de fotoğraf kalitesi önemli. O önemli olunca da sonuç iPhone’a çıkıyor.

Geçen 6 plus ile 7 plus'ı test ettik yani 1 GB ram vs 3 GB ram.

Aralarında gözle görülür bir hız farkı yok, hatta bazı uygulamaları 6 Plus daha hızlı açtı.

IOS'da ram'in pek önemi yok. Android cihazlar ise neredeyse PC ile yarışır hale geldi ram konusunda ama çoğu IOS cihazlardan yavaş.

Şu an tek çekirdek gücünde A11 ve A12 işlemcilerini geçebilen bir işlemci yok. A11 ve A12 fark atıyor hatta. (çoklu çekirdekte de A12'yi geçen yok hemen hemen A11'e denk olan var)

Arayüzüne de alışkın olduğum için İphone 6S'ten İphone 8'e geçtim. X, XS, XR çok pahalı geldi bana. Bu nedenle 64 GB XR'dan daha ucuza 256 GB İphone 8 aldım.

Aralarında gözle görülür bir hız farkı yok, hatta bazı uygulamaları 6 Plus daha hızlı açtı.

IOS'da ram'in pek önemi yok. Android cihazlar ise neredeyse PC ile yarışır hale geldi ram konusunda ama çoğu IOS cihazlardan yavaş.

Şu an tek çekirdek gücünde A11 ve A12 işlemcilerini geçebilen bir işlemci yok. A11 ve A12 fark atıyor hatta. (çoklu çekirdekte de A12'yi geçen yok hemen hemen A11'e denk olan var)

Arayüzüne de alışkın olduğum için İphone 6S'ten İphone 8'e geçtim. X, XS, XR çok pahalı geldi bana. Bu nedenle 64 GB XR'dan daha ucuza 256 GB İphone 8 aldım.
Çok teşekkürler galiba tercihim iPhone 8 olacak.

Peki iPhone 8 de kamera performansı nasol 8 Plus’a göre?

8 almak yerine 7 Plus tercih edebilirsiniz. 1.5 senedir kullanıyorum çok memnunum. Özellikle kamerası yeni çıkan çoğu cihazdan daha iyi.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı