500GB SSD mi 1TB HDD mi?

kuwio

Decapat
Daha fazla  
Meslek
korkuluk
Arkadaşlar bilgisayarımda 500GB SSD var fakat RDR2, Bannerlord, Valhalla gibi gibi 10-11 tane daha oyun olduğu için SSD yetmiyor o yüzden HDD almayı düşünüyorum HDD ile SSD arasındaki fark nedir yani fark derken mesela Valorant ve daha çok oynadığım oyunları SSD'ye diğer oyunları da HDD'ye kurarım diye düşündüm ama bir performans farkı olur mu sadece oyunun ara sahneleri, oyunun açılma süresini falan mı etkiliyor FPS düşürüyor mu oyun akıcılığını etkiler mi yardımcı olabilir misiniz?
Bütçem en fazla 400-500 HDD ve SSD önerir misiniz?

Arkadaşlar bilgisayarımda 500GB SSD var fakat RDR2, Bannerlord, Valhalla gibi gibi 10-11 tane daha oyun olduğu için SSD yetmiyor o yüzden HDD almayı düşünüyorum HDD ile SSD arasındaki fark nedir yani fark derken mesela Valorant ve daha çok oynadığım oyunları SSD'ye diğer oyunları da HDD'ye kurarım diye düşündüm ama bir performans farkı olur mu sadece oyunun ara sahneleri, oyunun açılma süresini falan mı etkiliyor FPS düşürüyor mu oyun akıcılığını etkiler mi yardımcı olabilir misiniz?

Bildigim kadarıyla FPS'n etkilenmez sadece SSD kullandığın takdirde oyunun daha hızlı açılır sahneler daha hizli yüklenir vs.

250 GB SSD deseniz yine SSD tercih etmenizi öneririm.

SSD, hdd'ye göre çok daha hızlıdır. Mesela hdd'de bilgisayarın 1 dakikada açılıyorsa sdd'de 10 saniye'de. Oyunlarda da bu böyledir. Ssd'de 10 saniye beklediğin arada hdd'de 20 saniye beklersin gibi. Ben olsam ssd tercih ederdim.

Geri
Yukarı