500W 80+ güç kaynağına ekran kartı önerisi

• Konuyu başlatan bixsi
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 14
  • Görüntüleme 2B
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

bixsi

Kilopat
Merhabalar, ekran kartı almayı düşünüyorum. Sistemin özellikleri yüzünden biraz tedirginim, alacağım ekran kartı sıkıntı olur diye sizlerinde fikirlerini almak isterim. Forumda daha yeniyim yazımda bir hata olmuşsa affola.

Sistem şu şekilde ;

• İntel Core i3 2130 3.40 GHZ
• Asus ph861-m lx
• Kingston RAM 8GB
• GTX650 Ti Boost 192 bit 2GB GDDR5
• Xıgmatek Tauro 80Plus 500W

EDİT: Aklımdaki kart ASUS GTX770'dir lakin bu kart sıkıntı yapar diye korkuyorum. Herkese iyi forumlar:like:

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle 500W bir PSU GTX 770 için yetersiz kalacaktır, ayrıca İ3 işlemcinin darboğaz yapma ihtimali yüksek, eğer değiştirebiliyorsanız işlemciyle beraber değiştirin, yoksa bir süre beklemenizi tavsiye ederim.

Öncelikle 500W bir PSU GTX 770 için yetersiz kalacaktır, ayrıca İ3 işlemcinin darboğaz yapma ihtimali yüksek, eğer değiştirebiliyorsanız işlemciyle beraber değiştirin, yoksa bir süre beklemenizi tavsiye ederim.
Cevap için teşekkürler, işlemci yada güç kaynağına yetecek bütçem yok maalesef. Peki Asus GTX 760 nasıl olur, bu kart da sıkıntı olur mu sizce ?

500 watt 80+ 80% verimli, yani 400 vericek zira psu patlaya bilir.

500w +80 ile sorun çıkarmaz gibi bence. 500w ile kullanan var sorun yaşamadan gayet stabilize şekilde kullanırsın. Vatan sitesinde alanlarda yorum yapmış zaten 500w psu ile rahatça kullanıyorum diye. Xeyal biraz abartmış gibi patlama falan.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci dar boğaz yapmaz, 500W %80 verimliliği 400W eder, diğer parçalarla toplarsak güç kaynağı yetersiz kalabilir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı