512 MB RAM'li sisteme Linux işletim sistemi önerisi

Selamlar. Laptopa 2 gün önce Windows XP Pro SP3 (32 Bit) kurmuştum ama pek memnun olduğumu söyleyemem. Linux dağıtımlarına baktığımda gözüme puppy Linux çarptı.
Bundan başka bir Linux işletim sistemi önerisi verebilir misiniz?
"Windows XP'yi nasıl kurabilirim?" diye bir konu açmıştım birkaç gün önce. Biriside "Windows XP yerine Xubuntu kurabilirsin." diye önermişti. Sizce Xubuntu bu laptopta çalışabilir mi?

Laptopun sistem özellikleri (Toshiba SA30-754)
512 MB DDR RAM.
Intel Mobile P4 3.06 GHz işlemci 512K L2 cache.
100 GB HDD.

Xubuntu hafiftir bir de 512MB destekleyende bir de React OS sana tavsiyem PC'yi yükseltmen gerek.

Selamlar. Laptopa 2 gün önce Windows XP Pro SP3 (32 Bit) kurmuştum ama pek memnun olduğumu söyleyemem. Linux dağıtımlarına baktığımda gözüme puppy Linux çarptı.
Bundan başka bir Linux işletim sistemi önerisi verebilir misiniz?
"Windows XP'yi nasıl kurabilirim?" diye bir konu açmıştım birkaç gün önce. Biriside "Windows XP yerine Xubuntu kurabilirsin." diye önermişti. Sizce Xubuntu bu laptopta çalışabilir mi?

Laptopun sistem özellikleri (Toshiba SA30-754)
512 MB DDR RAM.
Intel Mobile P4 3.06 GHz işlemci 512K L2 cache.
100 GB HDD.

Lxle Linux kur.

antiX, puppy ve tiny Core. Ancak sistemin tarayıcı bile açmasını ummayın. Daha da hafifi için Void Linux + dwm kurabilirsiniz.

Hocam antiX Puppy ve tiny Core neden bilmiyorum ama sürekli flashtan boot ederken hata veriyor ya da yüklemede takılıyor. Şu anda hata vermeyen ve sıkıntısız yükleyebildiğim bir tek Lubuntu var ama o ise işlemciyi yedi bitirdi. Bir de Void Linux'un hangisini yükleyeceğim kafam karıştı.😅

Geri
Yukarı