5300 TL'ye Alınabilecek En İyi Sistem

Bu sistemi al.

Ekran Kartı: MSI GTX 1070 Gaming X 8G, 8GB, GDDR5, 256 bit Ekran Kartı , Fiyat: 2.408 TL

İşlemci: AMD RYZEN 5 1600 3.6 GHz AM4+ 65W Wraith YD1600BBAEBOX İşlemci AMD

RAM: Corsair 2x8 16gb 3200mhz Ddr4 Cmk16gx4m2b3200c16r - n11.com

Anakart: MSI B350 GAMING PLUS AMD B350 Soket AM4 ATX 64GB DDR4 Anakart 7A34-015R - Nanokatalog

HDD: Toshiba P300 1TB 7200Rpm SATA 3.5'' HardDisk HDWD110EZSTA - Nanokatalog

SSD: Adata SSD

Kasa: Akasa Venom LX 600W 80+ Bronze 3x12cm Fanlı, Pencereli USB 3.0 Oyuncu Kasası

Toplam Fiyat: 5.517 TL

Bak bütçeyi aştı ama hakkını verecektir sana. Bütçen varsa istediğin bileşeni yükseltebilirsin. Ayrıca bu güzel sistemin yanına Windows 10 Pro OEM Key almayı unutma, çok güzel işler çıkarır hem. :) :D
Eğer 10 gün sonra tüm ürünler stokta kalır ve aynı fiyatta olursa alacağım teşekkür ediyorum :)

@Toprak Aga Orada kocaman stokta yok yazıyor yalnız GTX 1070. Ayrıca Nova bilgisayar yasak diye biliyorum sosyalde. Çok şikayet vardı o site ile ilgili.

RAM konusuna gelecek olursak, 16GB gayet yeterlidir. Öyle gidip 100GB'lik dosyalarla uğraşılmayacaksa render felan gerek yok fazlasına. Anakartın ATX veya mATX olması performansa etki sağlamıyor. Nedir bu milletin ATX sevdası anlamış değilim. Birçok konuda böyle yorumlar görüyorum. Ben ATX bir anakarta sahibim, yalnız keşke mATX olsaymış diyorum. Beğendiğim hiçbir kasaya sığmıyor bu anakart.

@fryzen Stokta yok.

Hocam bu fiyatta anakartın ATX olması daha iyi olmaz mı? Bir de RAM 4x4 yerine 2x8 olsa ileride eklemek için daha müsait olmaz mı?

Bildiğim kadarıyla anakartın boyutu özelliklerinde bir kısıtlama yapıyor. Performansa hiç bir etkisi olmuyor. Örneğin, PCIe x16 slot sayısı azalıyor.
Yani belkide bu fiyata sahip atx anakart daha pahalı olabilir.

SSD'de wd önermediklerini duydum.Birde MSI anakartlar ryzen ile sorun çıkarabiliyormuş sanırım.

Belli bir ücret karşılığında
Gtx 1060’ı 1280 tl ye alabileceğiniz siteyi söyleye bilirim.
05076351447.
Technosistemden bahsediyorsan dolandırılmaktan korkuyorum :D
SSD'yi samsung 850 evo yaptım anakartı da gigabyte b350m gaming 3 yaptım.Fiyat gene 5300'TL teşekkür ederim.Ya sinerjiden topladığımı ya bunu alacağım hangisi stokta kalırsa :)

SSD'de wd önermediklerini duydum.Birde MSI anakartlar ryzen ile sorun çıkarabiliyormuş sanırım.

Technosistemden bahsediyorsan dolandırılmaktan korkuyorum :D

SSD'yi samsung 850 evo yaptım anakartı da gigabyte b350m gaming 3 yaptım.Fiyat gene 5300'TL teşekkür ederim.Ya sinerjiden topladığımı ya bunu alacağım hangisi stokta kalırsa :)

SSD'yi en ucuz 240 GB olanı koydum. Kendim SSD'yi gereksiz görüyorum. Biraz beklememek için bu kadar para vermek bana biraz saçma geliyor.
Ryzen işlemcilerde MSI bir sorun çıkartmıyor. Kendim MSI B350M Pro VD-Plus anakart ile Ryzen 5 1500X kullanıyorum. Sorun yok.

SSD'yi en ucuz 240 GB olanı koydum. Kendim SSD'yi gereksiz görüyorum. Biraz beklememek için bu kadar para vermek bana biraz saçma geliyor.
Ryzen işlemcilerde MSI bir sorun çıkartmıyor. Kendim MSI B350M Pro VD-Plus anakart ile Ryzen 5 1500X kullanıyorum. Sorun yok.
İnanır mısın ben de başta aynı senin gibi düşünüyordum ama dış tepkilerden dolayı SSD'siz düşünemiyorum şuan. :D

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı