550.000 TL Suv-Pickup önerisi

Benzinli düşünürseniz:

Ford kuga:
Screenshot_5.png

Kadjar:

Screenshot_7.png

2008

Screenshot_8.png

Qashgai:

Screenshot_9.png

Açıkçası bu veriler sadece fikir verebilir. Üstüne en az 1 litre daha koymak lazım.
Türketim olarak kadjar daha az yakar.

1.5 DCİ kendini kanıtlamış bir motor dur. Uzun ömürlüdür.

Tercih sırası QASGAİ 2008 KUGA KADJAR olmalı.

Bu fiyatlara yeni kasa 2008 vardı ama fazla hasarlı idi. Bulunursa o da alınabilir.

Ya da 3008. 5008 diyeceğim de bu fiyatlara yeni kasasını 1 yıl önce bulabilirdiniz. Şimdi bulamazsınız.
Kanka 550 milyar verip Renault marka almaya (arabadan pek anlamam marka olarak söyledim) linç yiyeceğim gibi ama olsun.

Bir araca marka olarak değil de model olarak bakmak lazım.
Ama yine de farklı alternatifler var onlar tecih edilebilir.

Benzinli Sportage lar yakıt olarak üzer. En az 11 litre.

Sportage modelinin 1.6 dizelleri var ama bu paralara yok. Bir 30 40 bin daha çıkman gerekir.
2.0 dizel i var ona bakabilirsin ancak yakıt olarak Qashgai ve Kadjar dan fazla yakacaktır.

Bence en mantıklı SUV 1.5 DCI motorlu Qashqai olur bütçenizde. Bu arada fabrika verilerine ekstra olarak en az 2 litre ekleyin derim şehir içi tüketimlerine. Özellikle Fransız motorlu arabalar için.

Pickup olarakta en mantıklı tercih bence Hilux olur ama pickuplar dizel olsa bile 11-12 litrenin aşağısında yakmaz. 2.3 DCI motorlu Navara'yı da düşünebilirsiniz. Bir pickupa göre çok seridir.

Kanka 550 milyar verip Renault marka almaya (arabadan pek anlamam marka olarak söyledim) linç yiyeceğim gibi ama olsun.

Hocam linç olarak algılamayın ancak Renault dediğiniz markanın üst segmentteki araçlarına bir kez de olsa binmenizi öneriyorum. Örneğin talisman. Aynı fiyata golf modelini veriyor Volkswagen. Arasında her konuda dağlar kadar fark var.

Yeni konular

Geri
Yukarı