5500-6000 TL Sistem Tavsiyesi

RAM corsair.
SSD'den anlamiyorum.
Ve diger sorun nerede? ( ben bu konular da çok iyi degilim)

Skylake %10 gibi bir performans artışı sağlıyormuş. Technopat'ın skylake videolarını incelemenizi tavsiye ederim. Bu fiyata geleceğe dönük olması için skylake oluşturulabilir diye tahmin ediyorum.
Bu işlemcinin fiyatı kac olur? Ben de toplayabilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Rami tek modül seçmemin sebebi 32 GB'ta kadar çıkarabil'men. 144 Hz monitörden vazgeçerek 980 ti ekledim sisteme, monitörden vazgeçmem diyorsan ekran kartını 980 yapabilirsin. SSD'yi daha sonra alabilirsin. İnventus'tan ;

ooooo.PNG

H97 Gaming 3
i7 4790
8 GB 1600 MHz 8 ya da 9 CL gecikme değerli RAM, tek al ileride çiftlersin.
GTX 980 Ti, referans almamaya bak.
650 Watt kasa, 80+ sertifikalı.
1 TB WD Blue, tercihen Black ama tabii ki 7200 RPM ve 64 MB. 2.5" disklerden alma, karışmasın.
SSD Samsung 850 EVO alabilirsin, kapasite tercihe göre. Gerçi SSD alınabilir mi bilmiyorum, hesaplamadım ama yeter herhalde.

Yeni nesile gerek yok bence, i7 4790 sizi uzun yıllar aklınızda işlemciye dair bir endişe bırakmayacak kadar güçlü.

H97 Gaming 3
i7 4790
8 GB 1600 MHz 8 ya da 9 CL gecikme değerli RAM, tek al ileride çiftlersin.
GTX 980 Ti, referans almamaya bak.
650 Watt kasa, 80+ sertifikalı.
1 TB WD Blue, tercihen Black ama tabii ki 7200 RPM ve 64 MB. 2.5" disklerden alma, karışmasın.
SSD Samsung 850 EVO alabilirsin, kapasite tercihe göre. Gerçi SSD alınabilir mi bilmiyorum, hesaplamadım ama yeter herhalde.

Yeni nesile gerek yok bence, i7 4790 sizi uzun yıllar aklınızda işlemciye dair bir endişe bırakmayacak kadar güçlü.

İleride OC yapmayı düşünüyorum 4690K yetmez mi ? Birde sisteminizde monitör göremedim ?

@Nqvelist sisteminizi beğendim.Ama 144 Hz alacağım.Sisteminiz için teşekkür ederim.Peki o anakart iyimidir ? Skylake desteklemesi dışında.

Gigabyte Z97x Gaming 5 anakartındaki başarıyı bilmeyen yoktur. Aynı başarıyı bu yonga setinde'de yakaladıklarından hiç şüphem yok. Ben Gigabyte kullanıcılarının hiç şikayetini görmedim ve duymadım. Son olarak ben Gigabyte fanıyım :)

Gigabyte Z97x Gaming 5 anakartındaki başarıyı bilmeyen yoktur. Aynı başarıyı bu yonga setinde'de yakaladıklarından hiç şüphem yok. Ben Gigabyte kullanıcılarının hiç şikayetini görmedim ve duymadım. Son olarak ben Gigabyte fanıyım :)

Sizin sisteminizi alacağım sanırım.Farklı alacaklarım Gtx 980,144Hz monitör,Zalman Z11 Neo kasa.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı