5500-6000 TL Sistem Tavsiyesi

utkuyum

Decapat

İyi günler linkteki gibi bir sistem toplamayı düşünüyorum. Monitör ile beraber 6500 civarı bütçem. Yaza doğru ekstra bir 8 GB RAM daha ve harddisk alıcam. Şu an bu sistem üzerinde önerebilecğeiniz bir şey var mı?

Dipnot: AMD çok fazla tercihim değil.
Dipnot2: Altta Cooler master sıvı soğutucu var 394 TL.

368194

Son düzenleyen: Moderatör:
Sectiğin işlemcinin dengi, AMD tarafında 2600 ve 2600x dir.
1200 liraya 2600 alıp 500 liraya anakart alırsan düşük bütçenle daha iyi performans almış olursun.
1740 liraya i5 işlemci, anakart ve soğutucu derken 3 bin lira gibi bir masraf çıkar çünkü seçtiğin b360 anakart i5 işlemcinin nimetlerinden seni mahrum eder.
performans olarak 8600k, r5 2600 den 1080p oyunda daha iyi olabilir ama 2k ve 4k da ryzen ile eşit olacaktır. AMD combo su yaparsan ekran kartını rtx 2060 alabilirsin.

peki 8600k ya anakart öneriniz ne olurdu? amd sistem üzerinde defalarca düşünüyorum ama benim gerçekten biraz fobiye giriyor zamanında çok kahrnı çektim :D
Sectiğin işlemcinin dengi, AMD tarafında 2600 ve 2600x dir.
1200 liraya 2600 alıp 500 liraya anakart alırsan düşük bütçenle daha iyi performans almış olursun.
1740 liraya i5 işlemci, anakart ve soğutucu derken 3 bin lira gibi bir masraf çıkar çünkü seçtiğin b360 anakart i5 işlemcinin nimetlerinden seni mahrum eder.
performans olarak 8600k, r5 2600 den 1080p oyunda daha iyi olabilir ama 2k ve 4k da ryzen ile eşit olacaktır. AMD combo su yaparsan ekran kartını rtx 2060 alabilirsin.
peki genel olarak World of Warcraft oyuncusuyum ve işlemciyi çok yoruyor amd uzun vadede bunu kaldırabilecek mi bu konuda bana bir fikir verebilir misin?

Son düzenleme:
Şöyle bir sistem yapabilirsin. Tek tek toplayabilirim dersen farklı sitelerden belki az biraz daha fiyatı aşağı indirebilirsin. Çok fazla bir şey yüklemeyeceğim dersen şuanlık sırf SSD yeterli olur.
HDD sonradan alabilirsin. Kasa içinse bu fiyat bandında istersen değiştirirsin. Dark N10 advenced te olabilir.
368355

Monitör içinse eğer bu sistem olacaksa kesinlikle 144hz al derim. Yoksa sisteme yazık olur.
Bütçeyide biraz yükseltirsen toplam aşağı yukarı 6500 TL ye denk geliyor.

peki 8600k ya anakart öneriniz ne olurdu? amd sistem üzerinde defalarca düşünüyorum ama benim gerçekten biraz fobiye giriyor zamanında çok kahrnı çektim :D

peki genel olarak World of Warcraft oyuncusuyum ve işlemciyi çok yoruyor amd uzun vadede bunu kaldırabilecek mi bu konuda bana bir fikir verebilir misin?
8600 k için en az 1000 TL gözden çıkarmak lazım anakart için.
İşlemci, anakart ve soğutucu masrafın nereden baksan 3200 TL civarı olur.
O paraya ryzen 2600, b450 anakart ve RX 580 8gb alınır.
Şöyle söyleyeyim, HT sayesinde AMD işlemcilerde çekirdek sayısı fazla olduğu için oyunlarda işlemci kullanımı düşük oluyor mesela PUBG de benim işlemci yüzde 25i nadir geçiyor ama i5 8400 de yüzde 50 kere dayanıyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı