5500-6000 TL Sistem Tavsiyesi

utkuyum

Decapat

İyi günler linkteki gibi bir sistem toplamayı düşünüyorum. Monitör ile beraber 6500 civarı bütçem. Yaza doğru ekstra bir 8 GB RAM daha ve harddisk alıcam. Şu an bu sistem üzerinde önerebilecğeiniz bir şey var mı?

Dipnot: AMD çok fazla tercihim değil.
Dipnot2: Altta Cooler master sıvı soğutucu var 394 TL.

368194

Son düzenleyen: Moderatör:
Neden AMD'ye sıcak bakmıyorsunuz? Çok yüksek olmayan bir bütçe ile Intel sistem çok mantıklı değil. 2-3 sene sonra yenileme ihtiyacı hissetmeniz muhtemel.
368261

Bütçeye anca sığdı :( . Dark Spartan + SilverStone Strider 80+ 600W ile değiştirilebilir fakat fiyat olarak nasıl olur bilmiyorum.

Ayrıca 6000 TL sistem dizip 500 TL monitör de garip olur. Arkdaşın elinde hali hazırda monitör varsa bütçenin büyük bir kısmına kasa alıp yazın RAM ve HDD almak yerine yeni bir monitör alabilir.

Amd Sistemden zamanında sıkıntı çektim ne kadar iyileştirme olsa da hala sıcak bakmıyorum ^^
AMD sistem ile daha iyi F/P sistem toplayaiblirsiniz.
Neden AMD'ye sıcak bakmıyorsunuz? Çok yüksek olmayan bir bütçe ile Intel sistem çok mantıklı değil. 2-3 sene sonra yenileme ihtiyacı hissetmeniz muhtemel.
Eki Görüntüle 368261
Ayrıca 6000 TL sistem dizip 500 TL monitör de garip olur. Arkdaşın elinde hali hazırda monitör varsa bütçenin büyük bir kısmına kasa alıp yazın RAM ve HDD almak yerine yeni bir monitör alabilir.

Bütçemi biraz daha yükseltebilirim ama çok mantıklı bişey olmadıkça üzerine çıkmak istemiyorum sadece. monitörü 700-800 civarı düşünüyorum fazla değil.

AMD sistemden zamanında sıkıntı çektim ne kadar iyileştirme olsa da hala sıcak bakmıyorum. ^^
i7 7700K'dan Ryzen 5 2600'e geçmiş biri olarak düşüncenize katılmıyorum. Düşük bütçede Intel çok daha sıkıntılı bir platform. Size kalmış tabii, ben almayacağım parçaları :)

2X8

Online Alışveriş Sitesi, Türkiye’nin Trend Yolu | Trendyol"-sata-3-0-ssd-disk-480gb-asu650ss-480gt-r-p-4510705?boutiqueId=304398&gclid=Cj0KCQiAtP_iBRDGARIsAEWJA8ilCSznuEnIjFabY_D9lJD-yfJ-S4hzpZAy4P4L2fBVLZ4HcbqJuCMaAvdXEALw_wcB

Genellikle pek araştırma yapmadan direkt nanokatalog dan topladım ancak siz eğer vaktiniz varsa birazcık araştırıp bazı parçaları biraz daha uygun fiyatlara bulabilirsiniz

Rx590 ile Rx 580 arasında sadece 5 fps fark var hatta bazen o kadar bile yok

Nanokatalog güvenilirdir ancak kargosu bazen (yaklaşık 1 ay) geç gelebilir yani bir nevi Türkiye içi garanti sunan aliexpress gibi de düşünebilirsiniz

Yaklaşık 4800-4900 TL tuttu

Monitör olarak da

veya

Eğer 2.sini alırsan yanında artan parayı ekipman için harcayabilirsin

Son düzenleme:

İyi günler linkteki gibi bir sistem toplamayı düşünüyorum. Monitör ile beraber 6500 civarı bütçem. Yaza doğru ekstra bir 8 GB RAM daha ve harddisk alıcam. Şu an bu sistem üzerinde önerebilecğeiniz bir şey var mı?

Dipnot: AMD çok fazla tercihim değil.
Dipnot2: Altta Cooler master sıvı soğutucu var 394 TL.

Eki Görüntüle 368194
Sectiğin işlemcinin dengi, AMD tarafında 2600 ve 2600x dir.
1200 liraya 2600 alıp 500 liraya anakart alırsan düşük bütçenle daha iyi performans almış olursun.
1740 liraya i5 işlemci, anakart ve soğutucu derken 3 bin lira gibi bir masraf çıkar çünkü seçtiğin b360 anakart i5 işlemcinin nimetlerinden seni mahrum eder.
performans olarak 8600k, r5 2600 den 1080p oyunda daha iyi olabilir ama 2k ve 4k da ryzen ile eşit olacaktır. AMD combo su yaparsan ekran kartını rtx 2060 alabilirsin.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı