5500TL'ye Kadar, 144Hz için Sistem Toplama

Vatan bilgisayarın montaj hizmeti yalnızca mağazaya gidince var. Hepsiburadadan zaten bahsetmiyorum bile. Yani parçaları indirimli toplasam dahi kar ettiğimi düşündüğüm para yine bilgisayarcıya gidecek :D
İndirimleri küçümsemeyin, sistemin toplamında hem istenilen ürünler seçilip hemde kenarda bütçe ayırmak mümkün olabiliyor. Yani istenen sistem donanım kısılmadan toplanmışken ki onu şu an da bile yapamıyoruz, üstüne birde toplama bedeli ayırmak mümkün olabilir. Şans işi biraz da önümüzde ki günler ne getirecek bakalım.
Ama uğraşmam derseniz seçenekler inventus ve Sinerji.

İndirimleri küçümsemeyin, sistemin toplamında hem istenilen ürünler seçilip hemde kenarda bütçe ayırmak mümkün olabiliyor. Yani istenen sistem donanım kısılmadan toplanmışken ki onu şu an da bile yapamıyoruz, üstüne birde toplama bedeli ayırmak mümkün olabilir. Şans işi biraz da önümüzde ki günler ne getirecek bakalım.
Ama uğraşmam derseniz seçenekler inventus ve Sinerji.
Açıkçası 20-25 i gelip çattığında indirim haberi olmazsa inventustan ya da sinerjiden toplayacağım pcyi. Olurda bir indirim yakalarsam neden değerlendirmeyeyim. Uğraşlarınız ve zamanınız için teşekkür ederim. Bakış açımı değiştirdiniz diyebilirim. :D

İndirim bekleme amacı bugün toplanabilen sistemi daha uygun fiyatlı almak da olabilir fakat bizim amacımız her ne kadar para sizinde olsa bugün içimize sinmeyerek eklemek zorunda kaldığımız donanımları iyileştirmek. Dediğim gibi bu biraz şans işi indirim beklerken, dolar fırlar o olur bu olur burası Türkiye. Gözünüzü açık tutun, işten güçten vakit bulursam yardımcı olmaya çalışırım kısıtlı bilgimle.

İndirim bekleme amacı bugün toplanabilen sistemi daha uygun fiyatlı almak da olabilir fakat bizim amacımız her ne kadar para sizinde olsa bugün içimize sinmeyerek eklemek zorunda kaldığımız donanımları iyileştirmek. Dediğim gibi bu biraz şans işi indirim beklerken, dolar fırlar o olur bu olur burası Türkiye. Gözünüzü açık tutun, işten güçten vakit bulursam yardımcı olmaya çalışırım kısıtlı bilgimle.
Beni aydınlattınız. Ya bilgileriniz sandığınız kadar kısıtlı değil, ya da ben sandığımdan daha cahilim donanım konusunda :)
Eğer gözlerimle alakalı bir problemim yok ise Teknobiyotik'te UnlostXv2'ye göre daha avantajlı bir sistem buldum. Seçeneklerden Asrock b450 anakartı alıp, PSU yu da 600w olan yapınca daha uygun bir fiyat karşılıyor bizi. Umarım atladığım birşey yoktur.

Son düzenleme:
Beni aydınlattınız. Ya bilgileriniz sandığınız kadar kısıtlı değil, ya da ben sandığımdan daha cahilim donanım konusunda :)
Eğer gözlerimle alakalı bir problemim yok ise Teknobiyotik'te UnlostXv2'ye göre daha avantajlı bir sistem buldum. Seçeneklerden Asrock b450 anakartı alıp, PSU yu da 600w olan yapınca daha uygun bir fiyat karşılıyor bizi. Umarım atladığım birşey yoktur.
Teknobiyotik de ki hazır sistemlere de baktim, çok detaylı kurcalayamadim gerçi ama çok büyük değişiklikler yapamayacağım gibi gelince bıraktım. Ayrıca en son fiyata kargo bedeli de dahil ediyor firma.
Donanımları paylaşın yada sistem adını yazin, işyerinde bakabilirsem bir ara bakmaya çalışayım.
Vermişsiniz zaten link uyku sersemi görmedim. Anakart, güç kaynağı ve işlemci 2600 olarak değişince 4150 TL civarı oluyor, bellekte çift yapılır mı diye baktım ama aşıyor. Buradan sonrasi artık size kalmış biz ne dersek yalan.

Son düzenleme:
Güç kaynağının 750 olmasındansa işlemcinin 2600 olmasını tercih etmek gerekir diye düşünüyorum, gerçi 2500X için daha önce bir araştırma yapmamıştım. Daha öncede belirttim ne yaparsak yapalım 3 aşağı 5 yukarı hemen hemen hep aynı sistem çıkıyor. Toplama sistemde tek avantaj ekran kartını RX 590 yapabiliyor olmak, onun dışında yine hemen hemen aynı iskelet çıkıyor ortaya.

Güç kaynağının 750 olmasındansa işlemcinin 2600 olmasını tercih etmek gerekir diye düşünüyorum, gerçi 2500X için daha önce bir araştırma yapmamıştım. Daha öncede belirttim ne yaparsak yapalım 3 aşağı 5 yukarı hemen hemen hep aynı sistem çıkıyor. Toplama sistemde tek avantaj ekran kartını RX 590 yapabiliyor olmak, onun dışında yine hemen hemen aynı iskelet çıkıyor ortaya.
Tamam ama şöyle birşey var. İnventus'tan alınca GTX1060 6GB alacaktım. Bu sitede ise RX580 8GB yi daha uygun fiyata alabileceğim bir sistem var. RX580 ile 1060 arasında o kadar fark "şimdilik" yok. Ama sürdürülebilirlik açısından RX580 daha avantajlı. VRam kısmında üstün, DX12 kullanıyor ki bu da gelecek için kullanılacak bir teknoloji. Üstüne üstlük 1060lı sistem kampanyalı olmasına rağmen RX580li sistemi aynı monitörle daha uygun fiyata geliyor.

Bu söylediklerinizin hepsi hemen hemen diye ifade ettiğim detayda açıklanıyor. Söylediğim gibi bu şekilde düşünürsek yine hemen hemen aynı fiyatlara RX 590 sistemde hazırladık, belli bir yerden sonra sizin tercihinize kalacak ne yaparsak yapalım.
Sisteme kötü demiyorum hepsi alınabilir sistemler ama keşkeler bitmiyor sonra. almışken keşke bunu alsaydım kısımları bitmiyor aldıktan sonra, o yüzden şu an ne yaptınız yaptınız sonra düzelmeye değiştirmeye çalışmak daha masraflı oluyor.
Hangi monitör bahsettiğiniz bu arada.

Son düzenleme:
Bu söylediklerinizin hepsi hemen hemen diye ifade ettiğim detayda açıklanıyor. Söylediğim gibi bu şekilde düşünürsek yine hemen hemen aynı fiyatlara RX 590 sistemde hazırladık, belli bir yerden sonra sizin tercihinize kalacak ne yaparsak yapalım.
Sisteme kötü demiyorum hepsi alınabilir sistemler ama keşkeler bitmiyor sonra. almışken keşke bunu alsaydım kısımları bitmiyor aldıktan sonra, o yüzden şu an ne yaptınız yaptınız sonra düzelmeye değiştirmeye çalışmak daha masraflı oluyor.
Hangi monitör bahsettiğiniz bu arada.
590 bütçemi aşıyor ama diğer 2 sistem tam istediğim kriterlerde. Son bir nokta koyalım. Sizce Hangisi?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı