5500XT sistem kapanıyor

Sedat34

Decapat
Sistem parçaları.
AMD Ryzen 5 2600.
MSI B450M PRO M.2 v2.
16 RAM 3000 MHz.
500 GB SanDisk SSD.
ASUS Dual 8 GB Evo 5500XT o.c (128 Bit)
Monitör LG 75 Hertz.
FSP 550 Watt PSU.

Oyunlarda hiç sıkıntı yaratmadım 3 kere yaptı 10 güne yakın aralıklarla. Problem şu şekil ekran taklıyor kapanıyor. Kasa çalışıyor. Oyunlarda ya bana denk gelmedi ya da olmuyor bilmiyorum neye göre oluyor genelde oyun oynuyorum. Karta OC yaptığım yok normal ayarlarda oyunuyorum oyunlarda değerler normal.
Not: İlk ekran kartım MSI RX570 8 GB'di onda biraz fazla ısınıyordu ama oyunlarda takılıp ekran kapıyordu kasa çalısıyordu. Garanti yolladığımda iade aldılar.
Bir yardımcı olur musunuz? Tesekkürler.

PSU'dan dolayı olabilir mi? Ama PSU'da yeterli ekran kartınıza.
Hesaplamalara göre sisteminiz 281 Watt, aslında PSU nuz rahat bir şekilde yetiyor. Ama 07ALONE07 arkadaşımızın dediği gibi MHz ve güç limitini düşüşerek çözebilirsiniz.

Merhabalar. Aynı sorunu XFX RX 590 ekran kartımda yaşamıştım. Görüntü gidiyordu fakat kasa çalışmaya devam ediyordu. Ben sorunu kartın mhz ve güç limitini biraz düşürerek çözmüştüm ayrıca 20.2.2 sürümünü kullanıyordum. Şuan aynı ayarlarım ile 20.4.2 sürümünü kullanıyorum o hatayı almadım.

oyunlarda mı alıyordun 07alone07 oyundan çıktıktan sonra da alıyor muydun.
07alone07 ayarlarını afterburner de ekran görüntüsü alıp atar mısın.
Hocam ilk başta yüksek grafikli oyunlarda sonra sistem boşta iken yapmaya başlamıştı. Yalnız kullandığımız kartlar farklı olduğundan benim kullanmış olduğum ayarlar sizde uyum sağlamaz. Ben Radeon programından ayar yaptım. Kartın kendi mhz değerini 100 değer düşürdüm, güç limitini -10 yapmıştım ayrıca 20.2.2 sürümünü kullanıyordum sorunu çözmüştüm. Şuan aynı ayarlar ile undervolt yaptım ve 20.4.2 sürümünü kullanıyorum siyah ekran almadım.

Hocam ilk başta yüksek grafikli oyunlarda sonra sistem boşta iken yapmaya başlamıştı. Yalnız kullandığımız kartlar farklı olduğundan benim kullanmış olduğum ayarlar sizde uyum sağlamaz. Ben Radeon programından ayar yaptım. Kartın kendi MHz değerini 100 değer düşürdüm, güç limitini -10 yapmıştım ayrıca 20.2.2 sürümünü kullanıyordum sorunu çözmüştüm. Şu an aynı ayarlar ile undervolt yaptım ve 20.4.2 sürümünü kullanıyorum siyah ekran almadım.

YouTube ve Chrome'da da yapıyor du değil mi anladığım kadarıyla.
PSU'dan dolayı olabilir mi? Ama PSU'da yeterli ekran kartınıza.
Hesaplamalara göre sisteminiz 281 Watt, aslında PSU nuz rahat bir şekilde yetiyor. Ama 07ALONE07 arkadaşımızın dediği gibi MHz ve güç limitini düşüşerek çözebilirsiniz.
Zannetmiyorum umarım bı çözüm bulunur keşke sistem dizmeseydim bu gibi sorunlar urastirior ve yoruyor
Hocam ilk başta yüksek grafikli oyunlarda sonra sistem boşta iken yapmaya başlamıştı. Yalnız kullandığımız kartlar farklı olduğundan benim kullanmış olduğum ayarlar sizde uyum sağlamaz. Ben Radeon programından ayar yaptım. Kartın kendi mhz değerini 100 değer düşürdüm, güç limitini -10 yapmıştım ayrıca 20.2.2 sürümünü kullanıyordum sorunu çözmüştüm. Şuan aynı ayarlar ile undervolt yaptım ve 20.4.2 sürümünü kullanıyorum siyah ekran almadım.
Çekirdek hızıni düşürdün mu peki

Son düzenleme:
YouTube ve Chrome'da da yapıyor du değil mi anladığım kadarıyla.

Zannetmiyorum umarım bı çözüm bulunur keşke sistem dizmeseydim bu gibi sorunlar urastirior ve yoruyor

Çekirdek hızıni düşürdün mu peki
Sadece Frekans (Mhz) değerini 100 düşürdüm, güç limitini ise -10 yapmıştım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

şunu bi izle daha yeni yaptı.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

1 kerede ekran kapanmıştı anlamıyorum neye göre yapıyor.

1 kerede ekran kapanmıştı anlamıyorum neye göre yapıyor.
Sistem kitlenmiş gibi gözüküyor hocam. Radeon programından ayar yaparken yanlış bir ayar mı yaptınız acaba ? Reset atınca düzelmesi lazım. Yalnız Radeon ayarlarınız da gidecektir. Ha söylemeyi unuttum windows ayarlarından hızlı başlatma ayarını kapatmanız lazım görsele ekliyorum. Bu ayarı kapatmazsanız Radeon ayarlarınız sıfırlanır.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı 3.PNG
    Ekran Alıntısı 3.PNG
    20,3 KB · Görüntüleme: 41

Yeni konular

Geri
Yukarı