5600 TL GTX 1060'lı Sistem Önerisi

BarışBrawler

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar artık bilgisayarımı alacağım. Son olarak işlemciyi 8. nesil almaya karar verdim ve fiyat biraz daha arttı. Sizce bu bütçeye bu sistem alınır mı veya başka bir öneriniz var mıdır? Monitör, klavye ve mouse ile 6800 TL fiyatına denk geliyor. Lütfen yardımcı olun arkadaşlar kafam çok karışık şimdiden teşekkürler :)

Ve birkaç sorum var.
1. Anakart iyi midir?
2. Sinerjiden alacağım (Daha ucuz fiyatlar ve çeşit olduğu için) güvenilir midir?

Intel Core i5 8600 3.10 Ghz 9MB 1151p V2 14nm İşlemci

Dark F40 USB 3.0 mATX Kasa

Corsair 120GB Force LE200 Okuma 550MB-Yazma 500MB SATA SSD

Seagate 1TB Barracuda 64MB 7200rpm Harddisk

Corsair 16GB(2x8) Vengeance Lpx Kırmızı 2400mhz CL16 DDR4 Ram

MSI B360M Gaming Plus 2133mhz-2666mhz(OC) 1151p v2 mATX Anakart

Corsair 650W VS Serisi 80+ Güç Kaynağı

MSI GeForce GTX1060 Gaming X 6G 6GB GDDR5 192 Bit Ekran Kartı

FİYAT: 5600 TL

Son düzenleyen: Moderatör:
3 gün önce mağazalarına gittim bilgisayar toplattım 2 gün sonra elime ulaşacak bir hayli muhabbet ettik baya ilgileniyorlar.Benim de burayı tercih etme sebebim güvenilir olduğunu duyduğumdandı. Ayrıca montaj hizmeti alırsanız güzelce montajını,testlerini yapıp driverlarını kurup teslim ediyorlar.Sitenin tek kötü tarafı dolarla birebir çalışması.Doların da hızla çıktığı düşünülürse parçalar dolardan inanılmaz etkileniyor.Sırf zarar etmemek için erken aldım bilgisayarı 3 gün önce değil de bugün alsaydım yaklaşık 100 tl zarara giriyordum.Biraz panik yaptırabiliyor açıkcası.

Neden Gaming X alıyorsunuz ki ? Onun yerine başka model seçip Ram MHZ yükseltilebilir yada başka bir parça.
Vallahi 8. nesil destekli matx ucuz anakart bulamadım:( Asrock'un daha ucuzu var onun dışında yok ama önerebilceğiniz var mıdır?
3 gün önce mağazalarına gittim bilgisayar toplattım 2 gün sonra elime ulaşacak bir hayli muhabbet ettik baya ilgileniyorlar.Benim de burayı tercih etme sebebim güvenilir olduğunu duyduğumdandı. Ayrıca montaj hizmeti alırsanız güzelce montajını,testlerini yapıp driverlarını kurup teslim ediyorlar.Sitenin tek kötü tarafı dolarla birebir çalışması.Doların da hızla çıktığı düşünülürse parçalar dolardan inanılmaz etkileniyor.Sırf zarar etmemek için erken aldım bilgisayarı 3 gün önce değil de bugün alsaydım yaklaşık 100 tl zarara giriyordum.Biraz panik yaptırabiliyor açıkcası.

Teşekkür ederim yanıtınız için :)

Buna ne dersin ? Monitör kendin tercih edersin.O bütçeye tabiki IPS Veya VA yüksek Hz monitör alabilirsin.

Dosya Ekleri

• 1525883550787.png
    1525883550787.png
    53,2 KB · Görüntüleme: 94
Vallahi 8. nesil destekli matx ucuz anakart bulamadım:( Asrock'un daha ucuzu var onun dışında yok ama önerebilceğiniz var mıdır?

Teşekkür ederim yanıtınız için :)

Arkadaş anakarttan değil ekran kartından bahsediyor.Ayrıca bütçem bu şekilde olsaydı ben daha ucuz bir 1060 6GB alırdım.Gigabyte gibi ya da msi gtx 1060 6gt ocv ekran kartını seçerdim.Onun yerine ram hızlarını ve anakartı(hız desteğinden ötürü) bir adım yükseltmek mantıklı olabilir.

Böyle bir şey yaptım fakat nasıl bir monitör istediğini bilemedim. 144Hz istemiyorsan normal 1Ms 60Hz bir monitör alıp ekran kartını GTX1060 yapabilirsin rahatlıkla. Tam çıkmamış sanırım ama 6000 TL ediyor sistem KDV ile birlikte

Dosya Ekleri

• 123.png
    123.png
    49,1 KB · Görüntüleme: 81
1050ti ile low ayarlarda 144hz pek de çekici gelmiyor 60hz olup high olması daha cazip bana kalırsa.
Dediğim gibi kendi tercihi. Ne tür oyunlar oynadığını bilmiyorum arkadaşın. CS:GO oynayacaksa örneğin 144Hz alması şart gibi bişey bana kalırsa. Ama kendi gerek duymuyorsa tabi ki ekran kartına yatırım yapmak daha mantıklı olacaktır.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı