5600 TL PC önerisi

emiryldrim

Centipat
Merhabalar, 5600 TL civarına görseldeki gibi bir sistem topladım. SSD elimde olduğu için eklemedim. Yorumlarınızı bekliyorum, şimdiden teşekkür ederim.

IMG_20191108_200439.JPG

5700XT Pulse şu an bile 3000TL, birkaç güne deli indirimler gelecek 3000'e belki Nitro+ RX5700XT veya Gaming X 5700XT alabilirsiniz.

Kasa ve PSU yerine, dahili PSU'lu ve daha iyi bir kasa tercih edebilirsiniz. Kasa inanın çok mühim. Gigabyte C200 bile (bile derken zaten güzel ve almayı düşündüğüm bir kasadır kendisi) bundan iyidir ki çok uygun fiyatlara Corsair felan kasalar da mevcut. PSU'lu kasa dememin sebebi kaliteli bir marka olursa mevcut kasanızdan iyi bir kasa ile benzer ayarda 80+ PSU sahip olmuş olacaksınız.

Kasa harici iyi duruyor. Kasa ve PSU'yu ayrı ayrı almak yerine direkt bunu alabilirsiniz: CORSAIR Carbide Serisi SPEC-DELTA RGB Tempered Glass 550W 80+ USB 3.0 Mid Tower Kasa | ITOPYA Hem 100 TL daha ucuza gelir, hem de daha kaliteli olur.

Anakart konusunda da şunu alabilirseniz daha iyi olur: MSI B450M BAZOOKA V2 3466MHz(OC) DDR4 Soket AM4 M.2 HDMI DVI ATX Anakart | ITOPYA
550W bu sistem için yeterli midir ?
5700XT Pulse şu an bile 3000TL, birkaç güne deli indirimler gelecek 3000'e belki Nitro+ RX5700XT veya Gaming X 5700XT alabilirsiniz.

Kasa ve PSU yerine, dahili PSU'lu ve daha iyi bir kasa tercih edebilirsiniz. Kasa inanın çok mühim. Gigabyte C200 bile (bile derken zaten güzel ve almayı düşündüğüm bir kasadır kendisi) bundan iyidir ki çok uygun fiyatlara Corsair felan kasalar da mevcut. PSU'lu kasa dememin sebebi kaliteli bir marka olursa mevcut kasanızdan iyi bir kasa ile benzer ayarda 80+ PSU sahip olmuş olacaksınız.
Önerilerinizi dikkate alacağım teşekkür ediyorum.

550W bu sistem için yeterli midir ?
Evet.
Bu kasaya da göz atın, daha uygun fiyatlara bulabilirseniz gayet iyi kasadır.

Hevesini kaçırmak istemem ama RX 5700 sıkıntılı bir kart, daha bugün biri sıkıntı çektiği halde iade bile verememişti. Ekran kartını bir daha düşün derim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı