Size Cougar'dan 280 Mm'lik bir soğutucu önerdim zaten. Ben bunu almanızdan yanayım. Kasanızın önüne konumlandırmak zorundasınız. Eğer üste konumlandırmak istiyorsanız 240 Mm'lik soğutucu takmak zorundasınız ama saçma fiyatları var. Yine de Cooler Master bir ürün sundum.

Benim kasamın önünde 3 tane fan var o yüzden üste koysam daha iyi olur ben 140 140 paralel kule tipi hava soğutucusu önereceksin sandım.

Aynı işlemciyi kullanıyorum. Stock soğutucusu kötüydü. Ben de yaklaşık 1 sene önce 250 TL değerinde bir hava soğutucu almıştım. Şu an fiyatı 543 TL olmuş :) Ama AIDA64 stress testinde BIOS default ayarlarda maksimum 73-75 derece arası oluyor. Oyunlarda bu sıcaklık daha düşük oluyor genelde. Tabi bazı oyunlarda 75 oluyor :) Kullandığım soğutucu da bu; XIGMATEK WINDPOWER 1264 INTEL/AMD 1x120mm AT120 RAINBOW PWM FAN İŞLEMCİ SOĞUTUCU fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da

Benim kasamın önünde 3 tane fan var o yüzden üste koysam daha iyi olur ben 140 140 paralel kule tipi hava soğutucusu önereceksin sandım.
1 tanesini arkaya ve 2 tanesini de yukarı takın. Tahliye görevi görsünler. 280 mm'lik soğutucuyu da öne takın. He bu senaryo size tersse dediğim gibi 240 mm'lik soğutucu alabilirsiniz tabii.

Aynı işlemciyi kullanıyorum. Stock soğutucusu kötüydü. Ben de yaklaşık 1 sene önce 250 TL değerinde bir hava soğutucu almıştım. Şu an fiyatı 543 TL olmuş :) Ama AIDA64 stress testinde BIOS default ayarlarda maksimum 73-75 derece arası oluyor. Oyunlarda bu sıcaklık daha düşük oluyor genelde. Tabi bazı oyunlarda 75 oluyor :) Kullandığım soğutucu da bu; XIGMATEK WINDPOWER 1264 INTEL/AMD 1x120mm AT120 RAINBOW PWM FAN İŞLEMCİ SOĞUTUCU fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da
Her kasaya kule tipi soğutucu yerleştiremiyorsunuz. Bu da onlardan biri.

Bunu anlayamadım hocam.
Neden yerleştirilemiyor, kısaca açıklayabilir misiniz?
Thermaltake Versa T25'in 150 mm'lik kule tipi soğutucu desteği var. Çoğu 120 mm fan bulunan soğutucunun ortalama boyutları 154 mm ile 160 mm arasında değişmektedir.

Valla hangi kasayı kullanıyor bilmiyorum dikkat etmedim. Ama bu soğutucu o kadar da yüksek değil :)
160 mm'lik bir boyutu var. Aslında büyük diyebiliriz.

Genelde iyi bir hava soğutma ile 240 mm'lik standart soğutucuların performansları birbirilerine yakındır. Sıvı soğutma şart değil.

Mesela:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
gayet güzel değeler ben sıvı soğutma ile stres testinde 56 derece alıyorum. Şuan fiyatlar uçuk. Aradaki farka değer mi bilmem.

Sistemim:
Ryzen 5 5600X işlemci.
16 GB RAM.
S2H B550M anakart.
İşlemci soğutucum Wraith Stealth stok soğutucu.
Apex, Forza 4, GTA 5, Dying Light ve Watch Dogs 2 gibi oyunları NVIDIA GeForce ayarları ile oynarken 85, 86 derece gibi yüksek sıcaklıklar ile oynuyorum bu sıcaklıklar en yüksek sıcaklık değerinden(90-95 derece)den düşük olsa da beni tedirgin etmeye başladı.

Sıvı soğutuculara baktığımda 70 75 derece arasına kadar düşürebileceğini gördüğüm sıvı soğutucular var ama fiyatları oldukça yüksek olduğu için onları almak mantıklı gelmiyor bu konu hakkında tavsiyeniz var mı? (grafikleri düşürmek yerine ısınma sorunumu çözmek istiyorum termal macun sürüldü o seçeneği de eleyin sıvı soğutucu mu yoksa kule tipi hava soğutucu mu ve bunların uzun süreli performansa etkisi ne olur).
kanka wraith s alüminyum petekli bir soğutucu oyuzden normal o işlemci için en aşağı wraith prisim gerekli oda amd stok fakat onda bakır borular var soğutmaya ek. aldığın değerler cooller a göre normal sana tavsiyem arctic esports 34 duo yada AMD wraith prisim

Geri
Yukarı