5600X için stok fan yeterli mi?

PuMaT

Kilopat
Makaleler
2
Yer
Türkiye
Amacım bir süre stok fan kullanıp daha sonradan PF240 almak. Fakat sıcaklık konusunda biraz takıntılıyım. Stres testinde 80 derece ve üzeri olmamasını istiyorum. Yani 79 olsun, 80 olmasın. Herhangi bir performans kaybı olmadan bu sıcaklıklarda kalmak mümkün mü?

Bir seçenek daha var. O da ilk etapta Artic Freezer 34 almak. Ama kasa içinde çirkin duracağını düşünüyorum. O yüzden bir süre stok soğutucuyla idare edip PF240 almak istiyorum. Hem PF240 alırsam OC de yapabilirim.

Not: Render yapmayı düşünmüyorum. Genel amaç oyun ve uzun ömürlülük.

Amacım bir süre stok fan kullanıp daha sonradan PF240 almak. Fakat sıcaklık konusunda biraz takıntılıyım. Stres testinde 80 derece ve üzeri olmamasını istiyorum. Yani 79 olsun, 80 olmasın. Herhangi bir performans kaybı olmadan bu sıcaklıklarda kalmak mümkün mü?

Bir seçenek daha var. O da ilk etapta Artics Freezer 34 almak. Ama kasa içinde çirkin duracağını düşünüyorum. O yüzden bir süre stok soğutucuyla idare edip PF240 almak istiyorum. Hem PF240 alırsam OC'de yapabilirim.

Not: Render yapmayı düşünmüyorum. Genel amaç oyun ve uzun ömürlülük.

Performansdan kayıp olmadan çok fazla düşürülmez sıcaklık.
Bir miktar UV yapabilirsiniz.

Yeterli gelmeyebilir ama 5600X alıyosunuz madem birazda paraya kıyın güzel bir kule tipi soğutucu alın benim önericem kule tipi milli soğutucumuz Arctic e-Sports 34 Duo.

Yeni konular

Geri
Yukarı