5600X ve 3060 Ti sistemde CPU çok ısınıyor

Mavi ekran hatasını öncelikle burada paylaşmalısın kesin bir sonuca varabilmek için. Sıcaklık sorunu da olabilir, teknik veya yazılımsal bir arıza da.

Stok fan yerine oturmamış olabilir veya yazılımsal yönden de kaynaklı olabilir.

Bu arada hocam hazır sistem aldıysanız hangisini aldınız ben de 5600X - 3060 Ti bir sistem bakıyorum da.

Sorun ram bence olabilir. Ram QVL listesinde yok. Neden bu RAM'i tercih ettiniz AMD için baya kötü bir tercih olmuş?

Ayrıca üstteki arkadaşın dediği gibi Mavi Ekran loglara bakılması lazım net karar için.

Mavi ekran hatasını öncelikle burada paylaşmalısın kesin bir sonuca varabilmek için. Sıcaklık sorunu da olabilir, teknik veya yazılımsal bir arıza da.

Stok fan yerine oturmamış olabilir veya yazılımsal yönden de kaynaklı olabilir.

Bu arada hocam hazır sistem aldıysanız hangisini aldınız ben de 5600X - 3060 Ti bir sistem bakıyorum da.
stok fanı çıkarıp tekrar macunlayıp taktım. ve windows10 pro lisanslı yüklü
incehesaptan aldım kasayı hazır sistem ama tükendi tabiyki emsalleri mevcut ama
Sorun ram bence olabilir. Ram QVL listesinde yok. Neden bu RAM'i tercih ettiniz AMD için baya kötü bir tercih olmuş?

Ayrıca üstteki arkadaşın dediği gibi Mavi Ekran loglara bakılması lazım net karar için.
ramin ne sorunu var ki yeni aldığım sıfır ürün 2x16 3600mhz cl19

Son düzenleme:

stok fanı çıkarıp tekrar macunlayıp taktım. ve windows10 pro lisanslı yüklü
incehesaptan aldım kasayı hazır sistem ama tükendi tabiyki emsalleri mevcut ama

ramin ne sorunu var ki yeni aldığım sıfır ürün 2x16 3600mhz cl19
Anakartının QVL listesinde değil maalesef. Kino'nun attığı sayfalardan mavi ekran logları kontrol edilsin. Sonrasında Ram test konusunda konuşalım.

Geri
Yukarı