5600XT ve R5 1600 AF BF5 oyun performansı kötü

İşletim sistemi
Windows 10

Charles Vane

Kilopat
Daha fazla  
2 Farklı bilgisayarda 3 seneye yakın BF1 oynadım hiç böyle bir sıkıntım olmadı. Ama EA Play ile BF5 oynamaya başladığımdan beri sanki Pentium işlemci ile oynuyormuşum gibi bir performans alıyorum. Aldığım FPS ile oynadığım oyun ile uzaktan yakından alaka yok. 130FPS alıyorsam 25 görüyorum gibi. Önce düşük ayarlarda denedim. Sonrasında darboğaz yüzünden normale ondan sonra da yükseğe çektim ama pek değişen bir şey olmadı. GPU kullanımı çok dalgalanıyor. Bir an %35 oluyor bir an %85. CPU biraz darboğaz yaratıyor gibi. Oyun ilk başladığı zaman 10-15 saniye kasıyor sonrasında kendine geliyor. Bazen dürbün açmaya çalışırken 1-2 saniyelik anlık donmalar oluyor. 5600XT, R5 1600 AF, 16 GB 3200MHz Dual RAM, 165Hz(144'de) monitör kullanıyorum. Ben bu sorunu nasıl çözerim?

Dosya Ekleri

• bf1.jpg
    bf1.jpg
    424 KB · Görüntüleme: 133
  • Ekran Görüntüsü (270).jpg
    Ekran Görüntüsü (270).jpg
    613,6 KB · Görüntüleme: 91
DX11'de çalıştırmayı dene.

DX11 ile de çalıştırdım yine anlattığım gibiydi. Ultra ayarlarda bile ekran kartı %100 olmuyor.

Frame future render açık mı?
Evet, hatta kapalı olarak da denedim çok bir şey değişmedi.
İki türlü de sonuç yine hüsran.

Nedense EA Play ile bazı oyunları oynayanlar performans sorunları yaşıyor gibi. Bu tarz performans sorununu birkaç kişiden daha duydum.

Sanırım 65 liradan aldık diye bize üvey evlat muamelesi yapıyorlar.

Driver sorunları zaman zaman böyle GPU dalgalanmaları donmalar gibi olabiliyor hangi sürümü kullanıyorsunuz.

2 Farklı bilgisayarda 3 seneye yakın BF1 oynadım hiç böyle bir sıkıntım olmadı. Ama EA Play ile BF5 oynamaya başladığımdan beri sanki Pentium işlemci ile oynuyormuşum gibi bir performans alıyorum. Aldığım FPS ile oynadığım oyun ile uzaktan yakından alaka yok. 130FPS alıyorsam 25 görüyorum gibi. Önce düşük ayarlarda denedim. Sonrasında darboğaz yüzünden normale ondan sonra da yükseğe çektim ama pek değişen bir şey olmadı. GPU kullanımı çok dalgalanıyor. Bir an %35 oluyor bir an %85. CPU biraz darboğaz yaratıyor gibi. Oyun ilk başladığı zaman 10-15 saniye kasıyor sonrasında kendine geliyor. Bazen dürbün açmaya çalışırken 1-2 saniyelik anlık donmalar oluyor. 5600XT, R5 1600 AF, 16 GB 3200MHz Dual RAM, 165Hz(144'de) monitör kullanıyorum. Ben bu sorunu nasıl çözerim?

Islemcin o oyun için yetersiz.

Driver sorunları zaman zaman böyle GPU dalgalanmaları donmalar gibi olabiliyor hangi sürümü kullanıyorsunuz.

Yeni gelen 20.8.3 sürümünü kullanıyorum. Son zamanlarda çıkan benim için en düzgün ve sorunsuz FreeSync çalıştıran tek sürüm. Ama 20.4.2'ye dönüp denemeyi düşünüyorum.

Islemcin o oyun için yetersiz.

İşlemcim %100 olmuyor üstelik full hızda bile çalışmıyor. Yetmeme gibi bir durum görünmüyor sanki?

Yeni gelen 20.8.3 sürümünü kullanıyorum. Son zamanlarda çıkan en düzgün ve sorunsuz FreeSync çalıştıran tek sürüm benim için. Ama 20.4.2'ye dönüp denemeyi düşünüyorum.

İşlemcim %100 olmuyor üstelik Full hızda bile çalışmıyor. Yetmeme gibi bir durum görünmüyor sanki?

Yetmeme gibi bir durum yok. GPU kaynaklı bir sorun. PSU yeterince güç vermiyor olabilir.

Geri
Yukarı