5700 XT alınır mı?

Ben bir önceki Gaming Gecesi'nden 3050 liraya XFX THICC III tasarımını aldım. Biraz büyük olabilir ama soğutma ve performansta markaların en üst tasarımlarıyla kafa kafaya.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
dakika 4:20'den itibaren iyi bakın %40 çalışan fan ile yük altında 77 dereceyi geçmiyor. Daha düşük sıcaklıkta dolaşan RX 5700 XT kartlar var ancak ROG OC performansı vs ile bir tık daha performanslı. El ile fan ayarı turbo mod yada %55-65 civarına çekilirse serin kalacaktır.
Başınızı ağrıtabilir. RX 5000 serisinin en sıkıntılı kartı. RX590'ın Level up hali.
Siyah ekran sorunları, sistem resetleme sorunları kaliteli modellerinde yok. Ayrıca RX590-RX 5700 XT çok farklı kartlar.

Sürücü sorunları eskisi kadar yok artık. O facia denebilecek zamanlar geçti. Arkadaşım ilk zamanlarından beri 5700 XT kullanıyor eskiden onunla beraber oynayamıyorduk bile ama şimdi hiç bir sorunu yok, FPS değerleri de aynı 3700X ile 2060S kullanan sistemden çok daha iyi.

5700 XT yerine daha stabil olan 2060 Super'i alsam performans kaybı yaşar mıyım?

RTX 3050'yi beklemeni öneririm bayağı gelişme var özellikle RTX'te ve DLSS 3.0 çıkıyor ama şimdiki için konuşacak olursak.

Hiçbirini almam 3050 beklerdim ama illaki bunlardan biri olsun dersen ben olsam sırf teknoloji ve Driver vs sebebiyle 2060 Super diyebilirdim stock halde FPS testini yukarıda attım.

Geri
Yukarı