RX 5700 XT alınır mı?

xgongivituyu

Hectopat
Merhaba arkadaşlar yakın bir zamanda sistem toplayacağım. 2K oyun oynamada oldukça başarılı olan RX 5700 XT'i duydum. Fakat forumda Driver sorunları hakkında konu açıldığını gördüm. Ama bu konu eylül 2019'dan kalmaydı. Şu anda Driver sorunları hala var mı? RX 5700 XT sahipleri konuşsun ve fanboyluk yapmayalım lütfen.

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim arkadaşımda aynı ekran kartından var driver yükledikten sonra siyah ekranda kalıyordu garantiye gönderdi, garantiden geldikten sonra sorun halen devam etmekteydi. Ya iyice araştırmanı ya da başka modellere yönelmeni tavsiye ederim.

Merhaba arkadaşlar yakın bir zamanda sistem toplayacağım. 2K oyun oynamada oldukça başarılı olan RX 5700 XT'i duydum. Fakat forumda Driver sorunları hakkında konu açıldığını gördüm. Ama bu konu eylül 2019'dan kalmaydı. Şu anda Driver sorunları hala var mı? RX 5700 XT sahipleri konuşsun ve fanboyluk yapmayalım lütfen.

5 Yıldır AMD ekran kartları kullanıyorum ve takipte ediyorum şu anki kartım RX590 Nitro+ RX5700 ve RX 5700 XT kartlarında siyah ekran problemleri vardı ama AMD aylardır bu sorunları fixlemek için Driver üretti ve çoğunlukla sorunlar çözüldü.

Şuan gayet stabil, performanslı çalışan bir kart. Ufak tefek problemleri var ama sıkıntı çıkartacak şeyler değil. Yeni çıkan sürücüler daha iyi. Yani alınabilecek bir kart.

Güncel şekilde sorunları devam ediyor. Yakın tarihli bir konuya istinaden söylüyorum ama hatırlayamayacağım şimdi onu. Alırsan %100 sorun yaşarsın değildi hiçbir zaman ama halen yüksek ihtimal dahilinde. Karar senin.

Başka birşey düşünmelisin

20.2.2 WHQL sürümünden sonra siyah ekran hatası kalktı.
Yorum yapacakların çoğu kartı kullanmadan forumlardan okuyup problemlerin devam ettiğini sanan kişiler. Kartı kullananların çoğu problemlerin azaldığının farkında.
Bütçe varsa RTX 2070S almalısın. Sonuç olarak risk faktörünü göz önünde bulundurup alabilirsin.

Geri
Yukarı