Çözüldü 5700 XT Gaming X sistem FPS düşmesi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Hallothneth

Hectopat
Herkese merhaba yeni bir sistem topladım.
MSI 5700 XT Gaming X.
AMD Ryzen 5 3600X.
MSI X570 GAMING Plus.
Corsair 16 GB 3600 MHz DD4.
Bütün sürücüleri yükledim bütün güncelleştirmeleri yaptım donanım olarak testleri yaptım hiçbir sıkıntı çıkmadı.

İlk olarak Witcher 3 açtım 4K Ultra'da 45 55 FPS arası gidiyor ancak binde bir FPS'den dolayı drop oluyor. MS 20'den 60'a çıkıp iniyor ayarları Low'a aldım Full HD'ye aldım aynı normal FPS'de sıkıntı yok binde 1 yüzde 1 FPS'den dolayı drop oluyor.
Far Cry 5'de denedim Witcher 3 kadar drop olmadı ama yine de drop var.
Çok uzattım, bence yazılımsal sıkıntı var ama nedenini bulamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aygıt yöneticisinin fotoğrafını ve oyun içi kullanımları atın. Ayrıca RAM tek slot mu yoksa çift slot mu? Ayrıca sürücünüz hangi sürüm?

Isı değerlerini paylaşır mısınız ? Ekran kartına yüklediğiniz son sürücünün bir önceki sürümünü yükler misiniz ? DDU ile kaldırın.

Radeon Live ayarlarında chillout ayarını açın FPS sınırlandırma yapın. Her oyuna özel ayarlar göreceksiniz. Radeon Live ve Dragon Center dışında başka yazılım kullanmayın eski sürücü de kurmayın.
CPB bios kapalı kullanın.

Radeon Live ayarlarında chillout ayarını açın FPS sınırlandırma yapın. Her oyuna özel ayarlar göreceksiniz. Radeon Live ve Dragon Center dışında başka yazılım kullanmayın eski sürücü de kurmayın.
Okuduğum bazı yorumlarda son sürümde takılmalar olduğu yönündeydi, bence denemeye değer.

Söylediğinizle alakası yok bunun üzerine bir sürü güncelleme geldi. Ocak ayından. Haber atmışsınız yorumlar nerede. Konu sahibinin söylediğiyle aynı sorunu yaşayan onu merak ettim.

Yorum bölümüne inmeyi deneyin;

dssd.PNG

Son sürümde hata yaşadığını belirtmiş.

En doğru sürüm 20.2.2'dir. Her zaman WHQL imzalı sürümleri kullanın, eski sürümler yeni oyunlarda sorun çıkarabilmekte, ayrıca eskisi daha stabil olsa yenisini çıkarmazlardı.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı