5700 XT Pulse Ryzen 3600 Durduk yere siyah ekran ve restart

frknnrl6

Centipat
Arkadaşlar merhaba,

Sadece internette gezinirken, veya hiçbir şey yapmazken PC önce takılıyor, fare donuyor ve siyah ekran, ardından restart. Oyun oynarken hiçbir problem yok. Ekran kartı sıcaklığı 60 dereceyi geçmiyor, hotspot 90-95 dereceyi geçmiyor. İşlemci 45-50 dereceyi geçmiyor. Saatlerce oyun oynayabiliyorum ama oyun haricinde, yani PC yük altında değilken yarım saat dayanamıyor. Kafayı yedim.

5700 XT Pulse
Ryzen 3600
2x8 3600 MHz RAM
600W Be Quiet 80+ Bronze PSU
MSI B450M Anakart

Windows yeniden yüklendi
Ekran kartı ve chipset Driver'ları yeniden yüklendi
Otomatik ve manuel ayarlar denendi (İşlemcinin clock hızını 3900'e düşürüp voltajı 1.1'e çektiğimde 5 gün kadar problemsiz kullandım. Çözüldü sanmıştım ama yine başladı)

Sorun devam ediyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben 5700 XT'nin kronik sorunlarından biri olduğunu düşünüyorum yaşadığınız olayın.

WHQL olmayan sürücü paketlerini yüklemeyerek sorunu çözmeye çalışabilirsiniz.

AMD tarafından bilinen bir sorun siyah ekran sorunu.

Ben 5700 XT'nin kronik sorunlarından biri olduğunu düşünüyorum yaşadığınız olayın.

WHQL olmayan sürücü paketlerini yüklemeyerek sorunu çözmeye çalışabilirsiniz.

AMD tarafından bilinen bir sorun siyah ekran sorunu.
Hocam ben kartı aldığımdan beri yüksek sıcaklıklardan başka problem yaşamadım. Onu da macunu değiştirerek çözdüm. Mevcut sürüm de önerilen son sürüm, bu problemi yaşamadan önce de bu sürümü kullanıyordum. Ne olduysa son chipset driver'ı yüklemek için Windows'un silme programıyla bir şeyler sildikten sonra olmaya başladı.
Ben bayadır 5700xt ile sorun yaşamıyorum. Overclock veya manuel voltaj verdiyseniz otomatiğe alabilirsiniz.
Otomatikte de manuel düşük voltajlarda da problem devam ediyor malesef. Epeydir ben de sorunsuz kullanıyordum haklısınız kartın problemli olduğunu düşünmüyorum. Zaten oyun oynarken bir problem olmuyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı