5700 XT sorunları hala devam ediyor mu?

İlk çıkan TUF tasarım hatalıydı sorun AMD'den ziyade ASUS'ta.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Biliyorum fakat AMD ürünler genel olarak rakiplerine kıyasla daha çok ısınır zaten.

Sizde başka sorun var mı? PSU çift kanal ayrı bağlamayı tavsiye ediyorlar denediniz mi?

PSU ile ne alakası var anlayamadım. Siyah ekran gibi sorun yok. Özel çözünürlük oluşturursam 6 Bit-144 Hz'de bellekler boşta 200. Fakat monitörüm 8 Bit fark edebiliyorum. 8 bite geçemedim bir türlü, takılı kalıyor.

1440P 144Hz'de sorun yokmuş.

Bellek takılması dediğiniz ortalama kaç saniye sürüyor? Şimdi 1080P 144Hz monitörde bellek takılması oluyorda 1440P 144Hz monitörde olmuyor mu? Benim bildiğim bu olay RAM kapasitesi ve SSD olup olmamasına bağlı olarak değişiyor. Şimdi 1080P 144Hz monitör var diyelim. Oyunlarda ayarlardan maksimum FPS 145 ayarlasak 5700 XT ekran kartı bunu karşılamada yeterli olur mu bellek takılması olmaması için? Yeterli olacağını varsayalım ki olsun bir zahmet o kadar para veriyoruz. Ekran kartı işlem yaparken, SSD içindeki bilgiyi ekran kartına getiren bellekler XPG D41 2x2x16 GB 3000 MHz hız yeterli olur mu bellek takılması olmaması için? Zaten SSD söylemeye gerek yok. XPG S40G 512 GB M.2 SSD 3500/1200 Mbps okuma hızı olarak dosyaları işleyip belleklere sunmada gayet iyi ve yeterlidir diye düşünebilir miyiz bellek takılması olmaması açısından?

Son düzenleme:
Bellek takılması dediğiniz ortalama kaç saniye sürüyor? Şimdi 1080P 144Hz monitörde bellek takılması oluyorda 1440P 144Hz monitörde olmuyor mu? Benim bildiğim bu olay RAM kapasitesi ve SSD olup olmamasına bağlı olarak değişiyor. Şimdi 1080P 144Hz monitör var diyelim. Oyunlarda ayarlardan maksimum FPS 145 ayarlasak 5700 XT ekran kartı bunu karşılamada yeterli olur mu bellek takılması olmaması için? Yeterli olacağını varsayalım ki olsun bir zahmet o kadar para veriyoruz. Ekran kartı işlem yaparken, SSD içindeki bilgiyi ekran kartına getiren bellekler XPG D41 2x2X16 GB 3000 MHz hız yeterli olur mu bellek takılması olmaması için? Zaten SSD söylemeye gerek yok. XPG S40G 512 GB M.2 SSD 3500/1200 Mbps okuma hızı olarak dosyaları işleyip belleklere sunmada gayet iyi ve yeterlidir diye düşünebilir miyiz bellek takılması olmaması açısından?

Hocam dediklerinizle alakası yok. Bellek takılmasının tek eksi yanı boşta 50-55 arası gezmesi. Oyunlarda falan takılma yok yani. Dün CRU programıyla 143 Hz yaptım sorun düzeldi, AMD ne zaman düzeltir bilmiyorum. Bazı forumlarda monitörlerden kaynaklı olduğu söylenmiş. Doğru olma olasılığı yüksek çünkü arkadaşımda böyle bir sorun yok.

Hocam dediklerinizle alakası yok. Bellek takılmasının tek eksi yanı boşta 50-55 arası gezmesi. Oyunlarda falan takılma yok yani. Dün cru programıyla 143 Hz yaptım sorun düzeldi, AMD ne zaman düzeltir bilmiyorum. Bazı forumlarda monitörlerden kaynaklı olduğu söylenmiş. Doğru olma olasılığı yüksek çünkü arkadaşımda böyle bir sorun yok.

Çok kaliteli kabloya geçtim düzeldi diyenlerde var. Overclock (satış öncesi) yapılmış monitörlerde olduğundan şüpheleniliyor.

Şöyle kaliteli kablo denemek isteyenler için link bırakıyorum.

Geri
Yukarı