5700 XT undervolt tavsiyesi

WattMan ve siyah ekran hataları ile boğuşup ekran kartını kırma noktasına kadar gelmiş birisi olarak sizi çok iyi anlıyorum. İnşallah en kısa zamanda sorunu çözersiniz. Ben eskiden uzun süre boyunca stabil bir şekilde 20.4.2 sürümünü kullanmıştım. Korka korka zamanında son sürüm olarak çıkan 20.11.2 sürümünü yükledim ve şu an bunu kullanıyorum. Stabil bir undervolt ayarı bulma konusunda da ben ilk başta sadece voltaj ayarını düşürdüğüm için en ufak düşürmede sistem çöküyordu. Frekans MHz değerini bir miktar düşürüp ona bağlı olarak voltajı düşürdüğümde ise uzun uğraşlar sonucu stabil bir ayar bulmuştum. Ayrıca güç limiti değerini de -5 olarak düşürmüştüm. Kullandığım ekran kartı RX 590 olup sadece size fikir olması açısından bunları belirttim o kadar.

Teşekkürler. Bende ona yakın şeyler deneyeyim belki işe yarar. Herkes güç değerini maksimuma getiriyor belki de eksiye getirmek lazım.

Teşekkürler. Bende ona yakın şeyler deneyeyim belki işe yarar. Herkes güç değerini maksimuma getiriyor belki de eksiye getirmek lazım.
Benim eksiye getirme sebebim kartın ısınmaması içindi. Güç limitini -5 den fazla eksi değeri yapınca kartın güç limitini fazla kıstığı için ciddi miktarda FPS kaybı ve performans kaybı oluşuyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı