5700 XT vs. 2060 SUPER

Bu modeli de epey uygun bir fiyatlı görünüyor üstelik 3 fanlı ve ASRock anakartları fena değiller ekran kartında da iyilerse olabilir mi acaba?
Bu iyi bir model değil.

Önerdiğim Gigabyte bundan daha uygun. Ve daha iyi soğutmaya sahip. Fiyatı uçmadan alın derim.
5700Xt gamig x vatanda 4700tl ve Asus dual 2070 Super ekran kartı 4990 tl 300 tl fiyat farkı var.( tabi bazıları için 1500tl doğrudur.)
Vatan genelde kazık fiyata satıyor.

İlk sayfadaki önerdiğim Gigabyte modeli 3800₺. Ki çok iyi bir model.

Hocam,2060 Super ile 5600Xt nin arasında 5700 ü koymayı unuttunuz galiba.

Ah evet benim hatam unutmuşum.
Bana 5700 XT'de kullanıp cidden hiçbir sıkıntısı yok gönül rahatlığı ile alın diyen birkaç arkadaş ve kullanıcı olursa düşünebilirim. Ama yabancı forumlarda bile Reddit vs çok sorun okudum yazılımsal olarak tabii.
Eskide kaldı onlar ben oldam 5700xt alırdım.

Selam arkadaşlar, biliyorum hem NVIDIA hem de AMD tarafında ciddi bir rekabet var. Ve yakın bir zamanda AMD'de 6000 serilerini çıkaracakmış. Bekleyeyim diyorum ama mevcut kart artık ömrünü tamamladı. Ekte ki kartlar hakkında fikri tecrübesi olan varsa yazabilir mi? Daha evvel 5700 XT'lerde kaldı aklım ama driver sorunları vs. derken RTX 2070 ve RTX 2070 Super'e kaydım gibi sanki ama aralarında nereden baksanız 1.000 TL gibi bir fark var. Ne yapsam karar veremedim. Döviz de aşırı yükseliyor bu aralar.

Teşekkürler.

Açıkçası driver sorunları ile kanser olmak istiyorsanız RX 5700 XT alabilirsiniz. İstemiyorsanız düzgün bir şekilde aynı fiyata RTX 2060 Super Ventus alın. Performansdan ödün verirseniz sıkıntı yaşamazsınız. Ama vermek istemiyorsanız buyurun. Driverlerdan kanser olursunuz.

2070S>RX 5700 XT>2070>2060S>RX 5600XT>2060.
Sıralam budur.

Allah Allah niye ya sizi NVIDIA fanboyu hissediyorum.

Ben fanboy değilim bende 5700XT kullanıyorum ama ben kullanıyorum diye kartta görüğüm sorunları görmezden geleceğim veyahut da yazmayacağım anlamına gelmiyor kartın driver kaynaklı sorunları az da olsa hala devam ediyor.

Ben fanboy değilim bende 5700XT kullanıyorum ama ben kullanıyorum diye kartta görüğüm sorunları görmezden geleceğim veyahut da yazmayacağım anlamına gelmiyor kartın driver kaynaklı sorunları az da olsa hala devam ediyor.

Cidden çok garip yahu sen koskoca AMD sinadam gibi yazılım yapıp gerekli kontrollerini yapıp da neden piyasaya sürmezsin ürününü anlamış değilim cidden. Reddit'de de bir sürü yorum var bununla alakalı memnun olanda var olmayanda. Kimisi usanmış söküp eski kartını takıp devam etmiş artık vb.

Isınana bir model diyorlar özellikle 2 k ve daha yüksek çözünürlüklerde belki 1080'de ısınmıyordur bilemiyorum. Ancak MSI'da 5700 XT'de önerilen ağırlıklı olarak Gaming X modeli.

Geri
Yukarı