5700X3D alınır mı?

Anakart ve RAM için 7K-11K diyelim. Alt ve üst sınırım böyle olsun.

A620 iş görür mü, yoksa B650 lüzumlu mudur vb. oralarda tıkanıyorum biraz.
Şunlara bakılabilir.

Anakart ve RAM için 7K-11K diyelim. Alt ve üst sınırım böyle olsun.

A620 iş görür mü, yoksa B650 lüzumlu mudur vb. oralarda tıkanıyorum biraz.

Hocam sen DDR5 bile alsan sen yine 1080p de oyun oynuycan. Biraz FPS artışı olacak. Onun dışında DDR5 geçtin diye 2K veya 4K kullanmayacaksın anladığım kadarıyla. 1080p düşünüyorsan o maceraya girme bence.

Şunlara bakılabilir.
B650-S WIFI?

Şunlara bakılabilir.

MSI'dan şaşmıyoruz, RAM olarak da uçuk "stok" hızlara gerek yok içindeki bellek/kontrolcü iyi olsun diyoruz. Benim için makul, daha bilgili olan sensin.

Hocam sen DDR5 bile alsan sen yine 1080p de oyun oynuycan. Biraz FPS artışı olacak. Onun dışında DDR5 geçtin diye 2K veya 4K kullanmayacaksın anladığım kadarıyla. 1080p düşünüyorsan o maceraya girme bence.

1080P'de 4070 kullanıyorum. O yüzden kare sayılarım çoğu vakit kartın maksimum verebileceğinin altında kalıyor, keza ışın izleme açtığında da işlemcinin tekli çekirdek gücü daha güzel sömürülmeye başlıyor.

2K düşünseydim bu mecraya hiç girmeyebilirdim ama 1080P devam edeceksem girme ihtiyacım var.

B650 Gaming Plus ile B650-S aynı anakart olabilir. Teknik özellikleri tamamen aynı.

Ki ikisinin PCB tasarımına baktım, tamamen aynı. Şu an aynı olduklarından eminim.

1707157062766.png
1707157072554.png

MSI'dan şaşmıyoruz, RAM olarak da uçuk "stok" hızlara gerek yok içindeki bellek/kontrolcü iyi olsun diyoruz. Benim için makul, daha bilgili olan sensin.
5600-36 ideal bir XMP ayarı, ince eleyip sık dokumaya o kadar da gerek yok bence. Bir de AM5'te RAM'in önemi AM4'teki kadar devasa boyutta değil.

Benim gibisin kino, sürekli bir şeylerle oynaşmak istiyorsun :D Bana da 4 core alma öldü falan diyorlardı 1.5 sene önce gittim aldım. 12100F Diyar Pala - Pompalamasyon gibi çalışıyor. Varsa birikmişin altın al beklet. 8000 çıkması yakındır, hem 7000'deki buglar ile uğraşmazsın hem de 5000'den kurtulmuş olursun. Doğrudur güzel işlemci 5700x3D ama artık geç kalındı.

Yerinde olsaydım 2K 144/165Hz'e geçerdim. DLDRS ile 2K moda alınca R6S bile çok güzel oluyor. Duvardaki çivinin bile detayları artıyor. Geri 1080P'ye düşürdüğümde belli ediyor.

5600-36 ideal bir XMP ayarı, ince eleyip sık dokumaya o kadar da gerek yok bence. Bir de AM5'te RAM'in önemi AM4'teki kadar devasa boyutta değil.

Son soru nedir bu A620'lerin olayı. Mesela TUF A620-PRO bayağı kaya gibi duruyor ama B650'den ciddi eksiklikleri var mı?

1080P'de 4070 kullanıyorum. O yüzden kare sayılarım çoğu vakit kartın maksimum verebileceğinin altında kalıyor, keza ışın izleme açtığında da işlemcinin tekli çekirdek gücü daha güzel sömürülmeye başlıyor.

2K düşünseydim bu mecraya hiç girmeyebilirdim ama 1080p devam edeceksem girme ihtiyacım var.

Güle güle kullanın hocam hayırlısı olsun.

Geri
Yukarı