5700X3D alınır mı?

@Dragon Slayer

Hocam 2K da şu an %24.7 işlemci darboğaz yaşıyorsun. FPS kayıpları yaşarsın performansın düşüyor.

1080P'de %31.6 işlemci darboğaz yaşarsın. Sinirden monitörü kırarsın :)

4K da %8 işlemci darboğaz yaşarsın. Az rahatlarsın.

İşlemcini değiştiriceksin. Ben araştırmalarımı yaptım senin için 2K monitör kullandığını varsayıyorum darboğaz yaşamadan alacağın işlemci 7900x3D ya da 7950x3D 2'sinden biri seni aşırı mutlu edecektir.

AM4 de isimi görecek islemci yok mu hocam? Anakart ve RAM'i satmadan çok uğraşmadan çözümez miyiz?

@Dragon Slayer

Hocam 2K da şu an %24.7 işlemci darboğaz yaşıyorsun. FPS kayıpları yaşarsın performansın düşüyor.

1080P'de %31.6 işlemci darboğaz yaşarsın. Sinirden monitörü kırarsın :)

4K da %8 işlemci darboğaz yaşarsın. Az rahatlarsın.

İşlemcini değiştiriceksin. Ben araştırmalarımı yaptım senin için 2K monitör kullandığını varsayıyorum darboğaz yaşamadan alacağın işlemci 7900x3D ya da 7950x3D 2'sinden biri seni aşırı mutlu edecektir.

Neye göre bu darboğaz oranları? Merak ettim açıkçası.

Neye göre bu darboğaz oranları? Merak ettim açıkçası.

Yahu senin için 15 dakikamı harcadım araştırdım ve gelip sana söyledim. Demek ki iyilik yapmayacaksın 🤣 neyse aşağıdaki siteden işlemci ekran kartını ve ekran çözünürlüğünü seç.

bottleneck-calculator bu yazıyı googlede arat pc yazısıyla baslayan siteye gir technopat neye göre yasaklı kelime yapmış anlamış değilim. 😂

Yahu senin için 15 dakikamı harcadım araştırdım ve gelip sana söyledim. Demek ki iyilik yapmayacaksın 🤣 neyse aşağıdaki siteden işlemci ekran kartını ve ekran çözünürlüğünü seç.

Bottleneck-calculator bu yazıyı Google'da arat PC yazısıyla baslayan siteye gir Technopat neye göre yasaklı kelime yapmış anlamış değilim. 😂

Hatalı site olduğu için yasaklı olabilir mi? Bu siteye göre benim eski kartım RX580 ile 1600 AF darboğazdan ölmeliydi. Htta 2200G kendi APU'su olan Vega 8'e darboğaz yapmalı bu siteye göre.

1707743183641.png

Buyur mesela, şu an bu ikiliyi kullanıyorum ve Valorant gibi oyunlar hariçki o oyunlaaarda böyle olması normal darboğazın D si yok.

Bottleneck-calculator bu yazıyı Google'da arat PC yazısıyla baslayan siteye gir Technopat neye göre yasaklı kelime yapmış anlamış değilim. 😂

Adam kendi kanalını paylaşmış bak bakalım 2K'da var mı %27.4 darboğaz. Ekran kartı kullanımları Origins haricinde hep %95-99.

1707748909862.png

1707748925908.png

Bende de sözde böyle bir darboğaz varmış. Ne hikmetse 1080p çoğu AAA oyunda görmüyorum bile bu değerleri.

Bu kadar pahalı girmese al derdim. Ben 5800X3D aldığımda fiyatı 6K civarındaydı(7-8 ay önce) ve soketin en güçlü işlemcisi için bu fiyat iyiydi. Fakat şu an 10K ile DDR5 toplanıyor. Giriş seviye falan ama olsun.

Ayrıca şunu da belirteyim, hala çoğu oyun bu ekstra önbellekten faydalanmıyor. Şu 5700X3D 5K civarında olsaydı direkt arkadaşıma da aldıracaktım, hatta biri de 5500X3D alacaktı falan. Tamam güçlü işlemciler, özellikle kullandığın kartı eliyle döndürür ama bu fiyatlar aşırı kötü.

Geri
Yukarı