5700XT görüntü gidiyor ve sistem restart atıyor

Kampfar

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar haziran ayında aldığım XFX 5700XT thicc III ile sorun yaşıyorum. Bilgisayarın bir anda reset atması ve CS:GO oynarken görüntünün gitmesi (ses var görüntü yok) gibi problemler yaşıyorum.

Memtest
FurMark gibi testlerde problem çıkmadı.

GPU kablolarını tek değil çift kablo ile bağladım sorun çözülmedi.
Format attım sorun çözülmedi.

Gold modüler kaliteli bileşenlerden oluşan bir sistemim var. Nerede yanlış yapmış olabilirim bilmiyorum artık. Denemediğim sürücü versiyonu kalmadı. Hepsinde aynı sorunu yaşıyorum.

Merak ettiğim:

Sizce bu ekran kartını iade etme şansım var mı? Varsa paramı alıp üstüne ekleyip NVIDIA bir kart bakmak istiyorum.

Teşekkür ederim.

MSI X570-A PRO
AMD 3700X
G SKILL 16GB 3600MHZ RAM
XPG SSD M2
XPG KASA
XPG CORE REACTOR 750W GOLD PSU
XFX 5700XT THICC III

Son düzenleme:
Aynı hata benim de başıma gelmişti Kernel Power hatası alıyordum inanın 3 gün boyunca herşeyi denemiştim iade etmeye ekran kartından başlayım demiştim sistem 2 günlük idi,iade ettim yeni ekran kartı almıştım üzerine koyup sonra sorunum çözülmüştü.

5700XT'lerde Çok sık yaşanan bir sorun diye biliyorum. Oyundayken siyah ekran hatası diye geçiyor. Undervolt ile çözebilen var. Onun dışında driver ile çözende var çözemeyende. Bu kartlar donanımsal olarak hatalı bence. Kesin bir çözümü yok. Eski driver sürümlerini yüklemeyi deneyebilirsin.

5700XT'lerde Çok sık yaşanan bir sorun diye biliyorum. Oyundayken siyah ekran hatası diye geçiyor. Undervolt ile çözebilen var. Onun dışında driver ile çözende var çözemeyende. Bu kartlar donanımsal olarak hatalı bence. Kesin bir çözümü yok. Eski driver sürümlerini yüklemeyi deneyebilirsin.
Denedim ve çözülmedi

Sana birşey söylemek istiyorum önce onu dene. Bende de oyun sırasında bazen 1 bazen 2-3 saat sonra reset atma sorunu oluyordu. Aynı anakartı kullanıyorum ve MSI 5700 ekran kartım var. İşlemci de Amd 3600. BIOS'a gir ve işlemcinin PBO'yu kapat. Sonra PBO'nun bulunduğu bölümde PSS support var onu da kapat. Ekran kartını DDU ile kaldır ve Radeon 20.9.1 sürümünü güvenli olarak kur. Bunları yaptıktan sonra dener misin? Büyük ihtimalle sorun yaşamayacaksın.

Geri
Yukarı