5700XT görüntü gidiyor ve sistem restart atıyor

Kampfar

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar haziran ayında aldığım XFX 5700XT thicc III ile sorun yaşıyorum. Bilgisayarın bir anda reset atması ve CS:GO oynarken görüntünün gitmesi (ses var görüntü yok) gibi problemler yaşıyorum.

Memtest
FurMark gibi testlerde problem çıkmadı.

GPU kablolarını tek değil çift kablo ile bağladım sorun çözülmedi.
Format attım sorun çözülmedi.

Gold modüler kaliteli bileşenlerden oluşan bir sistemim var. Nerede yanlış yapmış olabilirim bilmiyorum artık. Denemediğim sürücü versiyonu kalmadı. Hepsinde aynı sorunu yaşıyorum.

Merak ettiğim:

Sizce bu ekran kartını iade etme şansım var mı? Varsa paramı alıp üstüne ekleyip NVIDIA bir kart bakmak istiyorum.

Teşekkür ederim.

MSI X570-A PRO
AMD 3700X
G SKILL 16GB 3600MHZ RAM
XPG SSD M2
XPG KASA
XPG CORE REACTOR 750W GOLD PSU
XFX 5700XT THICC III

Son düzenleme:
Sana birşey söylemek istiyorum önce onu dene. Bende de oyun sırasında bazen 1 bazen 2-3 saat sonra reset atma sorunu oluyordu. Aynı anakartı kullanıyorum ve MSI 5700 ekran kartım var. İşlemci de Amd 3600. BIOS'a gir ve işlemcinin PBO'yu kapat. Sonra PBO'nun bulunduğu bölümde PSS support var onu da kapat. Ekran kartını DDU ile kaldır ve Radeon 20.9.1 sürümünü güvenli olarak kur. Bunları yaptıktan sonra dener misin? Büyük ihtimalle sorun yaşamayacaksın.
Dediklerinizi yapacağım fakat format attıktan sonra kurduğum sürüm 20.9.1 idi zaten. Onu tekrar kurmama gerek yok herhalde?

Ne yaptın acaba?
Yukarıda yazdım.
Dediklerinizi yapacağım fakat format attıktan sonra kurduğum sürüm 20.9.1 idi zaten. Onu tekrar kurmama gerek yok herhalde?
Şöyle ki; format attıktan sonra ethernet kablosu bağlı olduğu için sen 20.9.1 yükleyene kadar Windows otomatik olarak ilk sürücüyü yüklüyor. V19 ile başlayan bir sürücü olması lazım. Bu yüzden DDU ile kaldırıp tekrar yüklemekte fayda var. Ayrıca kaldırıp yüklerken internet bağlı olmasın. Ben bu BIOS'ta ki olayı çözmek için parayla ilan verdiğim siteler oldu. Birçok yerli ve yabancı foruma konular açtım. Parçaların servislerine mailler attım hatta AMD'ye ve MSI'a mail attım. Yine kendim çözdüm.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sana birşey söylemek istiyorum önce onu dene. Bende de oyun sırasında bazen 1 bazen 2-3 saat sonra reset atma sorunu oluyordu. Aynı anakartı kullanıyorum ve MSI 5700 ekran kartım var. İşlemci de Amd 3600. BIOS'a gir ve işlemcinin PBO'yu kapat. Sonra PBO'nun bulunduğu bölümde PSS support var onu da kapat. Ekran kartını DDU ile kaldır ve Radeon 20.9.1 sürümünü güvenli olarak kur. Bunları yaptıktan sonra dener misin? Büyük ihtimalle sorun yaşamayacaksın.
Kapadım hocam. Umarım çözülür sorun. Bir de bunları kapamamin negatif bir etkisi olacak mı?

Ethernet kullanmıyorum bu arada. Wifi ile bağlanıyorum. Teşekkür ederim

Kapadım hocam. Umarım çözülür sorun. Bir de bunları kapamamin negatif bir etkisi olacak mı?
PBO: İşlemcini base frekanstan yukarı çıkması için işlemciye fazladan voltaj veriyor.
PSS Support: Eski adı ile Cool'n'Quiet teknolojisi. Bu özellik işlemci de güç tasarrufu yapmasını sağlıyor ama bizim işlemcide yada anakartta düzgün çalışmıyor.

PBO: İşlemcini base frekanstan yukarı çıkması için işlemciye fazladan voltaj veriyor.
PSS Support: Eski adı ile Cool'n'Quiet teknolojisi. Bu özellik işlemci de güç tasarrufu yapmasını sağlıyor ama bizim işlemcide yada anakartta düzgün çalışmıyor.
Yani bizim sorunumuz ekran kartı değil demek mi bu?

İşlemcinin ghz arttıramayacak olması kötü bir şey sanki.

RX 460 ile aynı sorunu yaşıyorum. Kartın frekansını düşürüp tekrar deneyebilirsin. Ya da hiç uğraşmayın, videoya çekin. Sistemin ve kartın açıkça gözükeceği şekilde. Sonra satıcı ile konuşun, iade edin.

AMD ile uğraşılmaz. AMD pişmanlıktır. Ben 2.el almak zorunda kaldım. Satıcı da ben sorunsuz kullanıyordum deyince anladım ki bu adam beni tokatladı, bunu bir şekilde kullanacağız. Bende frekans düşürerek kullanıyorum.

Ama sen kesinlikle iade et. Nvidia al.

Onu manuel olarak arttırırız. Ben şu an 4.2GHz 1.18V sabit kullanıyorum. Böylelikle hem daha az ısınıyor hem de daha yüksek performans veriyor.
Bunu nasıl yapabilirim acaba? Ben stok soğutucu kullanıyorum. Bir de tekrar edexdvim ama bizim sorunumuz ekran kartı değil; CPU mu oluyor?

Bunu nasıl yapabilirim acaba? Ben stok soğutucu kullanıyorum. Bir de tekrar edexdvim ama bizim sorunumuz ekran kartı değil; CPU mu oluyor?
Ekran kartı değil çünkü ekran kartı olsa ekran siyah kalır ama sistem yeniden başlamaması lazım. Ben sana yardımcı olurum O.C. için.

Yeni konular

Geri
Yukarı