5700XT görüntü gidiyor ve sistem restart atıyor

Kampfar

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar haziran ayında aldığım XFX 5700XT thicc III ile sorun yaşıyorum. Bilgisayarın bir anda reset atması ve CS:GO oynarken görüntünün gitmesi (ses var görüntü yok) gibi problemler yaşıyorum.

Memtest
FurMark gibi testlerde problem çıkmadı.

GPU kablolarını tek değil çift kablo ile bağladım sorun çözülmedi.
Format attım sorun çözülmedi.

Gold modüler kaliteli bileşenlerden oluşan bir sistemim var. Nerede yanlış yapmış olabilirim bilmiyorum artık. Denemediğim sürücü versiyonu kalmadı. Hepsinde aynı sorunu yaşıyorum.

Merak ettiğim:

Sizce bu ekran kartını iade etme şansım var mı? Varsa paramı alıp üstüne ekleyip NVIDIA bir kart bakmak istiyorum.

Teşekkür ederim.

MSI X570-A PRO
AMD 3700X
G SKILL 16GB 3600MHZ RAM
XPG SSD M2
XPG KASA
XPG CORE REACTOR 750W GOLD PSU
XFX 5700XT THICC III

Son düzenleme:
Az önce spotify kullanırken ekran 5-6 saniye dondu ve reset attı cihaz. Ağlamak istiyorum artık. Fotoğrafçıyım ve photoshop, lightroom çalışmaktan korkar oldum

Son güncellemeler ile artık PC reset atmıyor fakat çalışmakta olan programlar kapanıyor ve WattMan ayarları sıfırlanıyor. Ben de Cyberpunk'ta yüksek sıcaklık ve 2-3 saat oynayınca kapanma sorunu yüzünden son çare olarak undervolt yaptım. Şu anlık PC'yi kapatınca voltaj ayarını kaydetmemesi dışında hiçbir sorunum yok. Küçük bir FPS kaybına sıcaklığım ve kapanma sorunum düzeldi gibi. Bu sorunların fabrika hatalı frekans ve voltaj değerleri ile alakalı olduğunu düşümüyorum artık. Çünkü donanımsal bir arıza çoğu kişinin çözdüğü gibi undervolt ile düzelmez. Bir sorun yaşarsam tekrar bilgilendireceğim.(Cyberpunk'ın son güncellemeyi almadan önceki sonuçlar.)

Geri
Yukarı