5700XT sistemde SSD arızalı mı?

Nosamin

Hectopat
Merhaba arkadaşlar,

Öncelikle yukarıda yaşadığım sorunun SSD kaynaklı olduğuna artık eminim.
Başka bir SSD ile bu sorunları yaşamıyorum.

Drive link: VID_20230716_220453.mp4

Yukarıdaki oyunda yaşadığım sorunun videosu, izlemek istemeyenler için kısaca oyuna giriyorum, oyun kilitleniyor. Sonra reset atıyor ve ardından PC açılınca disk gözükmüyor. Gücü tamamen kesip yeniden açınca disk gözüküyor ancak bu sefer de bazen ekteki resimde olan hatayı alıyorum ve diske herhangi bir şey yazdıramıyorum.

Ben bu SSD'yi ince hesap aracılığıyla garantiye gönderdim. Ürünü bana geri gönderdiler. Mail attım kendilerine ve şöyle bir cevap geldi: "ürünün servisimiz de kontrolleri sağlanmış ve gerekli okuma yazma hızı testleri ve stres testleri yapılmıştır. Bu testler sonucunda herhangi bir arıza ile karşılaşılmamıştır. Ürün tarafınıza teslim edildiğinde tekrar deneyip aldığınız hataların görselleri (fotoğraf, ekran görüntüsü, kısa video. Vb) ile tekrar bizimle iletişim kurarak bilgilendirme sağlamanızı rica ederiz."

Şimdi arkadaşlar SSD'de arıza olmama gibi bir ihtimal var mı?
Ve ben servise nasıl bastırmam lazım hatayı bulmaları için. 8 Ağustos'da garantisi bitiyor.

Dosya Ekleri

• unnamed.png
    unnamed.png
    11,3 KB · Görüntüleme: 17
Son düzenleyen: Moderatör:
CMD yönetici olarak çalıştırıp

Kod:
chkdsk /f /r

Komutunda F kısmı düzeltmeyi ve r kısmı Bad Sector taraması yapar. Bunu yazdıktan sonra sistemi yeniden başlatın. Birlikte kullanımı her derde devadır. Eğer bu SSD D sürücüsü olarak görüzüküyorsa;

Kod:
chkdsk /f /r D:

Komutunu girin. Bir tarama yapsın.

CMD yönetici olarak çalıştırıp

Kod:
chkdsk /f /r

Komutunda F kısmı düzeltmeyi ve r kısmı Bad Sector taraması yapar. Bunu yazdıktan sonra sistemi yeniden başlatın. Birlikte kullanımı her derde devadır. Eğer bu SSD D sürücüsü olarak görüzüküyorsa;

Kod:
chkdsk /f /r D:

Komutunu girin. Bir tarama yapsın.

Dostum merhaba
Ssd değiştirildi serviste, ancak sorunum hala devam ediyor. Sorun ssd de evet ama ssd yazılımı ve windows 11 uyuşmazlığı sanırım. Dpc watchdog violation kodlu bi mavi ekran alıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı