5900X PC sıcaklığı çok mu fazla?

BIOS'dan sanallaştırma açmazsan BlueStacks kurulumu mavi ekran verir, sanallaştırmayı aç. Keşke servise vermeden önce az araştırsaydın.

Evet doğru anladın

İlgilendiğiniz için teşekkür ederim maalesef bilmiyordum bunu :( . Sadece bunun içinde değil, chipset ve pch diot ısınması içinde verdim. 1 saatlik oyunda çipset ve pch diyot 86 derece oldu. Yani rakamlar bana çok anormal geldi yanlış mıyım?
BIOS'dan sanallaştırma açmazsan BlueStacks kurulumu mavi ekran verir, sanallaştırmayı aç. Keşke servise vermeden önce az araştırsaydın.

Evet doğru anladın

Tam detaylı olarak anlatmak istedim. Kaza içinde ön tarafta kendi 3 tane fan ı var. Onun dışında sıvı soğutmayı ön tarafa monte etmişler. Yani toplam 6 tane fan var ön tarafta. Arkada ise 1 adet fan var. Üst tarafa 3 tane X 120mm fan takmam bu sıcaklık değerlerini azaltırmı acaba? Sıcaklık değerlerini ve kasayı resim olarak ekledim

Dosya Ekleri

• IMG_3811.jpg
    IMG_3811.jpg
    163,4 KB · Görüntüleme: 24
  • image0.jpeg
    image0.jpeg
    247,7 KB · Görüntüleme: 26
Üst tarafa 3 tane X 120mm fan takmam bu sıcaklık değerlerini azaltırmı acaba? Sıcaklık değerlerini ve kasayı resim olarak ekledim
Kasaya fan eklemek düzeltmez. Bu sorunu düzeltmenin tek yolu anakartın üstündeki chipsetin soğutucusunu çıkartıp termal macununu değiştirmek. Servis bu işi senin için yapmaz, ayrıca anakartı yenisi ile bile değiştirse yine aynı sorun olacak çünkü Asus X570 anakartların chipset ısınma sorunu olduğu bilinen bir şey zaten. Burda ya işi kendin halledeceksin ya da 85 derece olmasına razı olacaksın. Bu olayın olmasının bir diğer sebebi ise chipsetin hemen ekran kartının altında olması ve ekran kartının bütün sıcaklığını chipsetin üstüne boşaltması ama bunu düzeltmek için bir şey yapamazsın, ekran kartını dikey takabilirsin istersen ama uğraştırır biraz.

Son düzenleme:
Kasaya fan eklemek düzeltmez. Bu sorunu düzeltmenin tek yolu anakartın üstündeki chipsetin soğutucusunu çıkartıp termal macununu değiştirmek. Servis bu işi senin için yapmaz, ayrıca anakartı yenisi ile bile değiştirse yine aynı sorun olacak çünkü ASUS X570 anakartların chipset ısınma sorunu olduğu bilinen bir şey zaten. Burada ya işi kendin halledeceksin ya da 85 derece olmasına razı olacaksın. Bu olayın olmasının bir diğer sebebi ise chipsetin hemen ekran kartının altında olması ve ekran kartının bütün sıcaklığını chipsetin üstüne boşaltması ama bunu düzeltmek için bir şey yapamazsın, ekran kartını dikey takabilirsin istersen ama uğraştırır biraz.

Normalde B550 alacaktım fakat X570 daha iyi bir chipset yazıldığını gördüğüm için bunu tercih etmiştim :( . Bu ısınma sorunu asusa mı özel yoksa MSI X570 dede aynı sorun var mı acaba?

Bu kadar uğraşmışken temiz olsun istiyorum o yüzden. Son olarak X570mi yoksa B550 mi sence
X570S modellerine de bakabilirsin, yeni çıktı. X570S’in düz X570’den farkı ısınma sorununun tüm firmalar tarafından çözülmüş olması. Ancak X570S biraz pahalı. Eğer X570S’e paran yetmiyorsa bence düzgün bir X570 daha iyi olur B550 yerine.

Geri
Yukarı