Çözüldü 5GHz için bant genişliği kaç MHz olmalı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

420645

Hectopat
Modemle aramda sadece 1 duvar var. Bant genişliğini kaç yapmalıyım? 20, 40 ve 80MHz seçenekleri var.
Ayrıca nedenini de belirtirseniz sevinirim. İyi sosyaller.

Ekran görüntüsü 2023-04-04 082228.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
80 MHz seçin.

Aşırı elektronik gürültülü bir ortamda bulunmadığınız sürece 80 MHz altı pek mantıklı değil, daha yavaş hız alırsınız sadece.

160 MHz olsaydı eğer onu da seçebilirdiniz ama 160 MHz için bağlanan cihazların da desteklemesi gerektiğinden 160 MHz'de ağı görmeme sorunları olabilir.
80 MHz seçin.

Aşırı elektronik gürültülü bir ortamda bulunmadığınız sürece 80 MHz altı pek mantıklı değil, daha yavaş hız alırsınız sadece.

160 MHz olsaydı eğer onu da seçebilirdiniz ama 160 MHz için bağlanan cihazların da desteklemesi gerektiğinden 160 MHz'de ağı görmeme sorunları olabilir.

Çözüm
Seçilen kanalın bir önemi var mı? Benimki de otomatik.

Bende MHz olarak 20 ve 40 var ve oto seçili.

Evet tabii ki kanalların çok önemi var. 5GHz için öncelik her zaman 36. kanal.
Eğer çevrenizde 36. kanal çok kullanan varsa 56. deneyin.
Diğer kanallarda performans çok etkileniyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet tabii ki kanalların çok önemi var. 5GHz için öncelik her zaman 36. kanal.
Eğer çevrenizde 36. kanal çok kullanan varsa 56. deneyin.
Diğer kanallarda performans çok etkileniyor.
Benim için Wifi den çok kablolu kesilmemesi önemli. Şu an için wifi gayet iyi. Şayet kötü olursa dediğinizi yapacağım.

80 MHz seçin.

Tamamdır teşekkürler.

Ustalar, modemde 5ghz kanal ayarlarını yapılandırırken 80mhz genişliğe alıp, kanalı da 100 küsura filan çektim en son. Sonra modem ile bağlantı koptu. 5ghz görünmüyor. Uzaktan o kanalı nasıl görebilirim? Kanalın Türkiye desteği olmadığı için mi gitti acaba? O geçilen kanalı başka bir işletim sistemi ya da program ile görme şansı var mıdır? Bağlanıp eski haline getirebilir miyim? Komşunun eve gidip, modemi karıştırırken internet kesildi demek istemiyorum. = ))

Geri
Yukarı