6 ayda YKS'de sayısal 500 sıralama yapılabilir mi?

Mamığ

Centipat
Yer
Kahramanmaraş
Daha geçen hafta düzenlenen Ankara ODTÜ gezisi beni derinden etkiledi. O karamsar, o melankolik ortama girmek zorundayım. Onun ötesinde herkes başka bir seviyede sohbet ediyor. O kafa yapısındaki adamların arasına girmem lazım.

Bundan önceki hedefim AKDÜ bilgisayar mühendisliğiydi. Şimdi ODTÜ bilgisayar mühendisliği.

Henüz AYT denemesi yapmadık, önümüzdeki hafta yapılacak. 2022 ve 2023 AYT matematik sorularını çözdüm. 2023 çözdüğüm zaman bilmediğim 2 soru boş ve 1 soru yanlış yapmıştım. 2022'de 2 boş çıktı ve onu geziden döner dönmez yaptım.

TYT'de stabil 80 net yapıyorum. Genelde fen grubu beni aşağı çekiyor.

Sizce bu 6 ay içerisinde ilk 500 gibi bir sıralama çıkartmam mümkün mü? Yapan var, biliyorum ama benim durumumda mümkün mü? Onların temeli çok sağlam oluyor genelde. TYT 90 ile başlamaları bunun kanıtı. Benim için bu mümkün mü?

Son düzenleyen: Moderatör:
Daha geçen hafta düzenlenen Ankara ODTÜ gezisi beni derinden etkiledi. O karamsar, o melankolik ortama girmek zorundayım. Onun ötesinde herkes başka bir seviyede sohbet ediyor. O kafa yapısındaki adamların arasına girmem lazım.

Bundan önceki hedefim AKDÜ bilgisayar mühendisliğiydi. Şimdi ODTÜ bilgisayar mühendisliği.

Henüz AYT denemesi yapmadık, önümüzdeki hafta yapılacak. 2022 ve 2023 AYT matematik sorularını çözdüm. 2023 çözdüğüm zaman bilmediğim 2 soru boş ve 1 soru yanlış yapmıştım. 2022'de 2 boş çıktı ve onu geziden döner dönmez yaptım.

Sizce bu 6 ay içerisinde ilk 500 gibi bir sıralama çıkartmam mümkün mü? Yapan var, biliyorum ama benim durumumda mümkün mü? Onların temeli çok sağlam oluyor genelde. TYT 90 ile başlamaları bunun kanıtı. Benim için bu mümkün mü?
Şu anda sıfırdan başlasan ve sistematik çalışsan bile çok güzel yerlere gelirsin. Kaldı ki TYT'de Aralık ayında 80 net aralığında yapıyorsan gayet iyi. Çoğunluk 60-65 arasında takılıyormuş genel olarak forumlarda okuduğum kadarıyla. Şu anda 70-80+ net çıkaranlar sistematik olarak çalışmaya devam ederlerse gerçek sınavda da 100-110 net bandında yaparlar diye tahmin ediyorum. Burada kontrol sende, nereye kadar çıkabileceğini sen ayarlayacaksın.

Yeterince çalışırsan neden olmasın, bu sınav zeka değil disiplini, çalışmayı ölçüyor. Fakat bunun için bazı şeylerden feragat etmen lazım. Daha az uyumalı, elektronik aletlerde geçirdiğin süreyi azaltmalısın.

Geri
Yukarı