6 aydır sistem toplayamamak

2020 yılının başında sistemini toplayan şanslıydı,şimdi toplayacak olan sistemi toplar toplamasına da yanında başka bir şeyi de hisseder,bilin bakalım o şey ne ?

Galiba 2018 ya da 2019 yılları oyuncuya kaliteli oyunlar sunmuştu, şimdi ise iyi bir oyunun gelmesini istemek hayal gibi. İyi bir oyun gelse bile artık hikayesi fiyasko oluyor. Her geçen yıl oyunların hikayeleri dibe vuruyor.

Piyasa düzelirse Rtx 2000 serili bir karta sahip olan sistem dizmek en mantıklı seçim olur.

Ekonomi zaten kötüydü kart fiyatları uçuktu, şimdi bir de stok sorunları olunca normal bir kullanıcının alması imkansızlaştı neredeyse.

Bir tane R7 240 takarım bir de Ps4 alırım
Mis. 7000’e koyacağım sarı siteye daha da indirmem.
Ps4 bendede var fakat oyuna verecek paran varsa al oyun kıtlığı çekiyorum resmen xbox daha mantıklı gibi.

Kart piyasasının etkilenmesinde tabii ki onların etkileri var, yok diyemeyiz ama işin içinde olmadığınız için sadece suçu onlara atıyorsunuz.
Yaklaşık iki ay önce bu sektöre bende girmeyi düşündüm; 20 kartlı, soğutma sistemli bir depo kurmayı düşündüm. Sonra bu fikrimden vazgeçtim.
Kart piyasasının bu şekilde olmasının sebebi madencilik yapanlar değiller. Dünyanın her tarafında çeşit çeşit kart stokları mevcut. Kart üreticilerinin ellerinde potansiyel ülke listeleri mevcut. En çok satışı nerede yapabilirse, en çok nereden para kazanabilirse adam lojistik imkanlarını o ülkeye seferber ediyor. Bütün ülkelere aynı miktarda kart stoğu verilmiyor. Potansiyel listesine göre kartlar dağıtılıyor. Ülkemizdeki ekonomik sıkıntılardan kaynaklı yeni kart stoğu gelmiyor. Üretici adam kar etmediği yere neden kart stoklasın ki?

Yalnız bu stok sorunu sadece bizim ülkemizde yok her yerde durum aynı. Almanya'da arkadaşım 450Euro'ya aldığı sıfır kartı 1000 Euro'ya satmış 2. el olarak. Youtube, Twitch artık otomatik stok kontrol yayınları dolu dünya genelinde. Tüm kıtalarda aynı sorun var yani pazar ile alakası yok durumun.

Ps4 bendede var fakat oyuna verecek paran varsa al oyun kıtlığı çekiyorum resmen xbox daha mantıklı gibi.
7000’e satılırsa 1000 lirasına bir kart alırım Cs, Valo falan idare eder. Para’nın üstüne koyup Ps5 veya Xbox alırım diye düşünüyorum, veya 7000’i direkt btc’ye yatırıp zengin olmak :D.

2020 yılının başında sistemini toplayan şanslıydı,şimdi toplayacak olan sistemi toplar toplamasına da yanında başka bir şeyi de hisseder,bilin bakalım o şey ne ?

Galiba 2018 ya da 2019 yılları oyuncuya kaliteli oyunlar sunmuştu, şimdi ise iyi bir oyunun gelmesini istemek hayal gibi. İyi bir oyun gelse bile artık hikayesi fiyasko oluyor. Her geçen yıl oyunların hikayeleri dibe vuruyor.

Piyasa düzelirse Rtx 2000 serili bir karta sahip olan sistem dizmek en mantıklı seçim olur.
2020 başlarında 5 yıl kullandığım sistem teklediği için yeni sistem hazırlıklarına başlamıştım. Eylül gibi sistemi tamamladım ve şu an aynı sistemi almak cidden zor. 8-9k harcadığım sistem şu an en az 12-13k değerinde. Umarım ilerleyen zamanlarda biraz da olsa düşüş olur ve ihtiyacı olan insanlar daha rahat sistem toplayabilirler.

Yeni konular

Geri
Yukarı