6. ve 7. sınıf yaz tatilinde LGS'ye çalışılır mı?

Dead Girl

Centipat
Yer
İzmir/Buca
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar, siz de biliyorsunuz haftaya cuma karneleri alıp yaz tatiline gireceğiz. 6'yı bitirip 7'ye geçiyorum. Aradaki yaz tatilinde LGS'ye calışmam mi gerek? Türkçe hocası calisin dese de pek inanamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar, siz de biliyorsunuz haftaya cuma karneleri alıp yaz tatiline gireceğiz. 6'yı bitirip 7'ye geçiyorum. Aradaki yaz tatilinde LGS'ye calışmam mi gerek? Türkçe hocası calisin dese de pek inanamadım.

Matematik temelini sağlam tutsan yeter diğer çoğu konu 8'de çok farklı zaten. Tekrar etmek değil baştan öğreneceksin 8'de çoğu konuyu.

Kesinlikle gerek yok hocam. LGS'ye hazırlanma gibi bir derdiniz şimdilik olmasın. 7. sınıfın bitiminde ufaktan başlayın. Bu sene girdim ve 7. sınıfın yaz tatilinin son 1 ayında çalışmaya başlamıştım. Ama kitap okumaya başlamanız paragraf yönünden size fayda sağlayacaktır.

6 da daha erken bence 7'den 8'e geçerken çalış eğer konuları bilmiyorsan yine de çalışabilirsin temelinin sağlam olmasi gerek.

Çok gerek yok, düzeninizi oturtun, matematiğe bakın çünkü LGS temeli 7'de başlıyor,yeni nesil soru çözmeye başlayın. Bunları yapsanız yeter. Yaz tatilinde başlamaya gerek yok.

Gerek yok kardeşim. 8. sınıfın başından sonuna kadar istikrarlı çalışsan yeter. Yaz tatilini çalışarak heba etme.

Geri
Yukarı