LGS'ye nasıl çalışılır?

Lorfselo

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RTX 2060 İ3 12100F
Sizce nasıl çalışmalıyım? 9'da okul başlıyor. Hafta içi 2 gün dershaneyle beraber 7'de bitiyor. Diğer 3 gün dershane yok. Hafta sonu 1 gün saat 1'de geliyorum. Diğer gün 4-7 arası sizce nasıl bir program izlemeliyim? Matematik iyi sayılır. Türkçe'de zorlanıyorum.

Zorlandığın konuların üzerinden git, konu tekrarı yap ve MEB örnek soruları çöz.

MEB'in örnek soruları genelde LGS sorularına yakın oluyor.

Türkçen zor ise paragraf çöz. Neredeyse 20 sorudan 13-14 tane paragraf geliyor. Paragraf ile ben mantık muhakeme kitabı çözüyordum.
Doğru. Çoğu dersin soruları paragraf üzerinden gidiyor. LGS'de ezber değil, anlama ve yorumlama önemli. Paragraf hal oldu mu inkılap, din gibi dersler kolay çözülür.

MEB örnek sorular ve ölçme değerlendirmelerin hepsini çözmeni tavsiye ederim zira bu taktikler bu sene benim için istediğim okula gitmemde çok yararlı oldu sorular çok benzerdi onun haricinde deneme sınavlarına ve paragraf sorularına ağırlık vermeni tavsiye ederim.

Lgsye önce soru bankalarıyla başla, kolay orta zor olarak devam et. Konuyu iyi öğren basit sorularla pekiştir. Daha sonra branş denemelere başla, sonrasında son düzlükte( son 1-2 ay) genel denemelere yoğunlaş. Kitap okumayi ve paragraf çözmeyi asla aksatma. Her gün çöz ve oku.

LGS önemsiz mi hocam? Hayatta sadece bir kere girebildiğin sınav nasıl önemsiz oluyor 🤔
Önemsiz demek yanlış, iyi lise çoğu zaman iyi ortam demek. Üniversite sınavına kıyasla önemi biraz daha düşük sadece.
LGS önemsiz dersi derste dinlemen yeter.
Anlamadığın noktada hocana sor.

Geri
Yukarı