LGS'ye nasıl çalışılır?

Nasıl çalışabilirim? Çok geç olmadan başlamak istiyorum ama nereden?

Tonguçun seviye seviye kitapları var onları al. Yavaş yavaş yüksel.

Nasıl çalışabilirim? Çok geç olmadan başlamak istiyorum ama nereden?

Kanka ilk önce kendini bir derse odaklama, yani ben geçen sene hiç çalışmadım. Matematiği yapamıyordum, LGS de matematiğe acayip odaklanmış yani sadece matematik çalışan bir arkadaşım vardı. Ben matematikte 8D 7Y yaptım. Arkadaşım 13D 3Y yaptı fakat ben Türkçede 18D 2Y yapmıştım. Her sene zor olan dersten puan fazla geliyor.(Bu arada kendini kasma gittiğin lise fazla önemli değil eğer fen lisesi istemiyorsan, benim LGS matematik çok kötüydü 9.sınıfta sınavdan 100 aldım ve üstüne okul birincisi oldum. Yani dediğim o ki gittiğin lise önemli değil senin notların ve o lisedeki başarın önemli.)

Kanka ilk önce kendini bir derse odaklama, yani ben geçen sene hiç çalışmadım. Matematiği yapamıyordum, LGS de matematiğe acayip odaklanmış yani sadece matematik çalışan bir arkadaşım vardı. Ben matematikte 8D 7Y yaptım. Arkadaşım 13D 3Y yaptı fakat ben Türkçede 18D 2Y yapmıştım. Her sene zor olan dersten puan fazla geliyor.(Bu arada kendini kasma gittiğin lise fazla önemli değil eğer fen lisesi istemiyorsan, benim LGS matematik çok kötüydü 9.sınıfta sınavdan 100 aldım ve üstüne okul birincisi oldum. Yani dediğim o ki gittiğin lise önemli değil senin notların ve o lisedeki başarın önemli.)
Hocam fen liseleri kötü mü? Kötüyse neden?

Hocam fen liseleri kötü mü? Kötüyse neden?

Hayır hocam demek istediğim o değil. Eğer amacın fen lisesine gitmek ise çalışman gerekir, çünkü diğer liselerden daha farklı daha sayısal ağırlıklı dersler olur. Ama eğer Anadolu lisesine gidiceksen aslında hiçbir fark yok. Yüksek puanlı Anadolu liselerinde sadece konuları daha detaylı anlatıp daha zor sınavlar olur. Eğer amacın fen lisesi ise çalışmalısın fakat Anadolu lisesine gitmek istersen kendini fazla kasmana gerek yok. (bence)

Geri
Yukarı