6 yaşındaki çocuk eve geldi ve oyun istiyor

• Konuyu başlatan myu
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 51
  • Görüntüleme 4B
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bence insanların ne yapacağı belli olmayan bu devirde pek evde misafir ağırlamayın. Sözüm ne size ne çocuk ve ailesine ne kadar iyi olursanız olun. Bir cümleyle karakollarda gezersiniz. Sattım deyin geçin.

Anasına babasına söyle göndermesinler çocuğu. Sorumsuzluktan başka bir şey değil. Çocuğu evden uzaklaştırıp rahat edelim kafasındalar. Evlerine alsınlar evinde oynasın.

Anasına babasına söyle göndermesinler çocuğu. Sorumsuzluktan başka bir şey değil. Çocuğu evden uzaklaştırıp rahat edelim kafasındalar. Evlerine alsınlar evinde oynasın.

Bencede hocam çok doğru söylüyosunuz çocuğu evden gönderiyorlar kendileri yatakta sevişiyorlar.

Hocam size kolay senaryo yazıyorum, şimdi konsol oynamayı teklif edeceksiniz ve kollardan birinin şarjı full bitik, aynı zamanda bağlı olmayacak, ardından o kolu siz alacaksınız, ve tam oyuna başlarken kolu bağlayayım diyeceksiniz. Sonra şarjı olmadığı için çalışmayacak ve off, pff gene mi bu sorun? şarjını daha yeni doldurdum. Kahretsin bozulmuş gibi argümanlar kullanacaksınız, ardından konsolun bozuk olduğunu söyleyeceksiniz ve bir dahakike yaptıracağınızı söyleyeceksin. Ardından öbür seferde servise gönderemediğini, ve sonrakine oynayacağını söyleyeceksin. Ardından öbür seferde yapılmadığını ısındığı için açmadığını falan söylersin. Bir süre sonra istemez zaten.

Düzgün bir şekilde çocukla konuşun ve her gün size gelemeyeceğini tatlı bir dille anlatın. İlla boş zamanlarınız oluyordur diye düşünüyorum,o zamanlarda gelmesini isterseniz sizi kıracağını pek sanmam.

Her ne kadar pek doğru bulmasam da duygusal olduğu için siz de biraz duygusal yaklaşabilirsiniz ona karşı.

Buradaki tokat at vb. diyenleri pek kaale almayın. Çocuk yaşlardaki en ufak şeyin bile etkisi olabiliyor. Elbette tek sefer için abartıyorum gibi geliyor fakat çocuğa saçma sapan hareketlerle değil konuşarak,huyuna giderek bir şeyler öğretmek gerekiyor.
En mantıklı yorum

Komik gibi gelebilir ama eve yeni bir Xbox aldık. Çocuk konsolu sevince her gün gelmek istiyor. Ben de öğrenciyim, derslerim var. Çocuğu tek bırakamıyorum, geçen Fall Guys'da oyunda 50 TL değerinde oyun parası harcadı. Ondan dersler de aksıyor, şimdi diyeceksiniz ne saçmalıyorsun, bence demeyin bu yaştaki çocuklar şıpır şıpır her şeyi saniyede öğreniyor. Bilmediğinde hep beni çağrıyor, canı sıkıldığında oyun değiştir diyor üzemiyorum da çocuğu çok duygusal her şeye ağlıyor. Yardımcı olursanız sevinirim. Biraz Technopat'lık bir konu değil de. 😉

Benim oğlan 3.5 yaşında, FH5 sevdası yüzünden abonelik yenilemedim, başına oturunca kalkmıyor 😄

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı