6 yaşındaki kız şişko dedi

Geçen hafta tatildeyken, denizden çıkmış, pizza (küçük olan pizzalardan) yiyordum. Bir masaya oturdum. Ondan sonra 5-6 yaşındaki bir kız şişkoya bak dedi. Ailesi de bunu onaylayan bir şey söyledi. Sorun şu ki ben kilo olarak fazla değilim hatta tam ortalamayım. Ayrıca alınmadım da. Ama ailesinin çocuğu yetiştirme biçimi, bence hiç etik değil. Büyüyünce magazin programlarında ego patlaması yaşayan ama hayatta hiçbir yeteneği olmayan birisine dönüşür büyük ihtimalle. Bu arada bana şişko derken masada 4 kişi 6 tabak patates kızartması + hamburger vardı. Burada sıkıntı kesinlikle çocukta değil, ailesinde.

Suç sizde ağzının payını vermemişsiniz.

Kısırlaştırmak değil, düzgün eğitilmesi lazım. Türkiye'de yaşayan insanlar problemli. Technopat'ta bunun konularını görebilirsiniz. Mesela bugün kontrol için hastaneye gittim, yoldan geçerken adam yol vericeği halde üstüme sürdü bilerek. Böyle insanlar var oldukça ne ekonomi düzelir ne de böyle insanlar düzelir.
Ülkedeki zengin kesim ve özellikle yeni nesil anne babalar bu şekilde yetiştiriyor maalesef çünkü "Benim ailem böyle büyümeme izin vermedi çocuğum böyle büyüsün." mantığındalar.
Z kuşağının(benim kuşağım)çocuklarının büyük kısmı bunlardan beter olacak :)

Suç sizde ağzının payını vermemişsiniz.
Ne yapayım da vereyim? 5 yaşında daha doğru düzgün konuşamayan çocuğu mu döveyim? Ailesine mi sataşayım? Yanlışa yanlışla karşılık vermek daha büyük bir yanlıştır.
Ülkedeki zengin kesim ve özellikle yeni nesil anne babalar bu şekilde yetiştiriyor maalesef çünkü "Benim ailem böyle büyümeme izin vermedi çocuğum böyle büyüsün." mantığındalar.
Z kuşağının(benim kuşağım)çocuklarının büyük kısmı bunlardan beter olacak :)
Ülke ekonomisi biraz daha kötüleşirse eğer gangsta ülkesine döneceğiz :)

Eğer takmazsak tüm ülke bunlarla dolduğunda ne yapıcaksınız? Kaçabilenler yurt dışına kaçacak kaçamayanlar ise iğrenç bir yaşama mahkum olacak.
En son simarik bir cocuk gormeyeli uzun zaman oldu. Ulke bunlar ile dolmaz. Okul veya is zamani terbiye oluyorlar. Sahsen ulkenin bunlar ile dolmasini tercih ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı