60 bin TL sistem önerisi

Bütçe
60000
Ne anlatıyorsun sen hâlâ ya. Anakart OC desteklemiyor diye neden 13900K'yı desteklemesin? OC yapamaz o kadar, önceki B660-F ve B660-G modelinde çarpan kilidi kapalı işlemciler bile OC edilebiliyordu. Anakart destekliyor işlemciyi, OC yapamaz sadece. O da Asus'un ileri ki zaman da ki bir güncellemesine bakar.

Oyunda 300W üstünü göremez o işlemci, keza 4080'de abarttığın kadar güç çekmeyecek oyunlarda. RM850x yeterli gelecek kısacası. İnsanları eleştirmekten vazgeçin artık.
Ağa ben seni eleştirmiyorum bilgilendiriyorum birini eleştirebilmek bildiği bir şeyi sunması ve ona karşıt görüsünü belirtmen gerekiyor ama sen hala aynı fiyata Z690 alıp daha iyi performans alabilecekken B760 anakartını çarpan kilidi açık işlemci ile almasını öneriyorsun bu para israfı değil de nedir ve güç kaynaklarının nasıl çalıştığını lütfen araştır.

Soğutucu bu daha mantıklı olur.

Sistemdeki kasaya uymuyor ve bütçeyi zaten aştığımız için yeten soğutucuyu koydum bu soğutucu bu sistem ve bütçe için biraz fazla.

Ağa ben seni eleştirmiyorum bilgilendiriyorum birini eleştirebilmek bildiği bir şeyi sunması ve ona karşıt görüsünü belirtmen gerekiyor ama sen hala aynı fiyata Z690 alıp daha iyi performans alabilecekken B760 anakartını çarpan kilidi açık işlemci ile almasını öneriyorsun bu para israfı değil de nedir ve güç kaynaklarının nasıl çalıştığını lütfen araştır.

Sistemdeki kasaya uymuyor ve bütçeyi zaten aştığımız için yeten soğutucuyu koydum bu soğutucu bu sistem ve bütçe için biraz fazla.

Özür dilerim yanlış kişiyi etiketlemişim bir üstteki arkadaş içindi.

Hocam 13700k ya ne kadar OC yaparsanız yapın 13900KFnin gücüne yetişemez.

@NYTMARE Dediğim gibi performans kaybı olmayacak, 13900K'nın OC'a ihtiyacı zaten yok.

1080P, 2K ve 4K'da ki güç tüketimlerine bakabilirsin. RM850x yeterli.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Aslında aranızda olan bu fikir alışverişi gayet iyi hem seçilmemesi gereken parçaları seçmemiş oluyoruz hem de bütçeye göre en iyi sistemi toplamış oluyor. Ne kadar teşekkür etsem az :)

59700TL tutuyor bunlar.

Soğutucu bu daha mantıklı olur.
Hocam bu soğutucu için önerebileceğiniz bir kasa var mı acaba? Soğutucunun kalınlığının biraz fazla olduğunu ve her kasaya uymadığını duydum da :)

Hocam bu soğutucu için önerebileceğiniz bir kasa var mı acaba? Soğutucunun kalınlığının biraz fazla olduğunu ve her kasaya uymadığını duydum da :)

Yukarıda hocamın önerdiği bu kasayı öneririm.

Geri
Yukarı