600 TL Klavye Önerisi

Anne Pro 2 hotswappable değil ama güzel bir klavye. İlk alırken hangi switchi seçerseniz onunla gelir. Sonradan değiştirmek isterseniz lehimleri söküp yeni switchleri tekrar lehimlemeniz gerekir. Stabilizerlerde lube için de aynı şekilde ya lehim sökmek yada alternatif yöntemleri denemek gerekir.

İlla brown switch olacaksa Cherry MX Brown yerine Gateron Brown yada Kailh Box Brown tercih edebilirsiniz gönül rahatlığıyla.

Hotswappable olarak alacaksanız optical switchli model almadığınız sürece istediğiniz her switchi (cherry, kailh, gateron, jwk) takabilirsiniz.
Hangisi daha dayanıklı olur Cherry MX mi Gateron mu acaba ? Gateron ise Kemove Snowfox 61'a yönelebilirim çünkü Kemove'un Cherrysi yok ama howswappable.
Fazla fark yok ise Cherry MX seçebilirsiniz.

Teşekkürler açıkçası Cherry MX'e daha çok güveniyorum sağlamlık konusunda

Hangisi daha dayanıklı olur Cherry MX mi Gateron mu acaba ? Gateron ise Kemove Snowfox 61'a yönelebilirim çünkü Kemove'un Cherrysi yok ama howswappable.

Teşekkürler açıkçası Cherry MX'e daha çok güveniyorum sağlamlık konusunda
İkisini denemiş birisine sorsan Gateron der. İkisi de iyi ama Gateron çoğunlukla his olarak daha iyi olduğu söyleniyor. Burada hiçbir şeyi feda etmiyorsun ki. Daha ucuza his olarak daha iyi bir switch alıyorsun.

Hem zaten hotswappable olduğu için sonradan Cherry alabilirsin istersen.

Kemove Snowfox 61 al hotswappable istiyorsan, iyi bir başlangıç.

Sağlamlık derken tam olarak neyi kastediyorsun? Ondan çok daha önemlisi basım hissi ve ses bence. Kişiden kişiye değişir tabiki bu ama bence basım hissi olarak gateron brown > kailh brown > cherry mx brown. Ses için youtubedan typing sound yada test diye aratıp izleyebilirsin zaten.

Cherry MX aslında lanse edildiği gibi bu işin en iyisi vs değil, hele custom mekanik klavye işine girip kendi switchlerini seçme şansım varsa çok daha iyi seçenekler var.
Kemove Snowfox alırsan da optical olmayan versiyonunu al kesinlikle.

Kemove Snowfox Gateron Brown Switch 681 liraya denk geliyor. (Banggood'tan tarife ve nakliye sigortası dahil.)

Anne Pro 2 de aynı özelliklerle 660 liraya denk geliyor.

Yardımlarınız için çok teşekkürler Kemove Snowfox Brown Switch alacağım. Sadece vergi konusunda bilmediğim şeyler var mesela Tarife sigortası yapınca ekstra vergi çıkıyor mu çıkarsa geri alabiliyor muyum gibi... Sizler sanırım hot swappable janrasına hakimsiniz dolaylı olarak biliyosunuzdur belki vergi durumlarını ? Yardımcı olabilirseniz mükemmel olur zaten fazlasıyla oldunuz gerçi de..

Banggood alışverişim olmadı hiç. Amazon ve Aliexpress'ten aldım hep. Amazondan alırken gümrük kargo vs hep ilk ödemede ödedim, teslimatta herhangi bir ödeme olmadı. Siparişten birkaç gün sonra mail geldi gümrük kaydı için bilgileri doldurdum sonrasında Aramex ile geldi sipariş.

Aliexpress siparişlerinde 458TL olan sipariş için 39TL ödeme çıktı teslim alırken, ama kargo ücretsizdi benim aldığım satıcıda. Bu 39 TL verginin 8 TL'si sabit her siparişte.. Kalanı ödediğin miktara göre değişiyor. Oran aşağı yukarı hep aynıydı.

Son bir kere daha söyleyeyim, alacağın hotswappable klavyeyi iyi araştır. Sadece optical switchleri destekliyorsa çok bir seçeneğin olmuyor çünkü.

Banggood alışverişim olmadı hiç. Amazon ve Aliexpress'ten aldım hep. Amazondan alırken gümrük kargo vs hep ilk ödemede ödedim, teslimatta herhangi bir ödeme olmadı. Siparişten birkaç gün sonra mail geldi gümrük kaydı için bilgileri doldurdum sonrasında Aramex ile geldi sipariş.

Aliexpress siparişlerinde 458TL olan sipariş için 39TL ödeme çıktı teslim alırken, ama kargo ücretsizdi benim aldığım satıcıda. Bu 39 TL verginin 8 TL'si sabit her siparişte.. Kalanı ödediğin miktara göre değişiyor. Oran aşağı yukarı hep aynıydı.

Son bir kere daha söyleyeyim, alacağın hotswappable klavyeyi iyi araştır. Sadece optical switchleri destekliyorsa çok bir seçeneğin olmuyor çünkü.

Kemove 61 Snowfox satıcısı şöyle demiş:

Does it come with 5 pin switches?

Answer:
Yes, it is compatible with the 3/5 pins mechanical switches.

Sanırım piyasadaki bütün switchleri destekliyor. Gateron'un daha smooth pürüzsüz olması da açıkçası tercihimi destekliyor. İleride memnun kalmazsam Cherry MX'e de geçebilirim rahatlıkla sanırım.
İkisini denemiş birisine sorsan Gateron der. İkisi de iyi ama Gateron çoğunlukla his olarak daha iyi olduğu söyleniyor. Burada hiçbir şeyi feda etmiyorsun ki. Daha ucuza his olarak daha iyi bir switch alıyorsun.

Hem zaten hotswappable olduğu için sonradan Cherry alabilirsin istersen.

Kemove Snowfox 61 al hotswappable istiyorsan, iyi bir başlangıç.

İlk başta Cherry MX daha kalitelidir diye düşünmeme rağmen araştırınca Gateron'un çok iyi switchlere sahip olduğunu ve hotswap dünyasında cherry'e tercih edenlerin baya olduğunu gördüm. Dediğinizde haklıymışsınız. Sadece her switchi destekliyor mu ondan emin olamadım Kemove Snowfox 61'in

Banggood üzerinden az önce Kemove Snowfox 61 siparişini verdim. Vergileri satın alırken ödedim ve 700 küsür bir liraya denk geldi her şey dahil. Yardımlarınız için teşekkürler <3 Geldiğinde incelemesini yapacağım. @Shuriken @enonertetanem @TÇB
merhaba, klavye elinize ulaştı mı? ben de banggood üzerinden gk61 almayı planlıyorum ancak vergiler konusunda endişem var. alırken turkey direct mail(tax free) mi seçtiniz? ekstra vergi ödediniz mi kapıda? cevaplarsanız çok mutlu olurum.

Geri
Yukarı