6000-6700₺ sistem tavsiyesi

Merhaba kuzenim için dün şu sistemi sipariş ettik. Biraz acele oldu ama, aşağıda ki değiştirmeler ile f/p bir ürün aldığımızı düşünüyorum.
Eki Görüntüle 576372
Gayet dengeli bence. Dengeli bir sistem için ekran kartından kısıp işlemci ve anakartı yükseltmek gayet mantıklı. İşlemci ve anakart sabit kalırsa ekran kartını değiştirisin ki 1660 super gayet müthiş bir kart bence.

Z seviye ana kart seçmendeki sebep nedir? İşlemci değiştirerek overclock falan mı yapacaksın? Çok saçma ve pahalı bir sistem toplamışsın. Bunun yerine İtopya ya da İncehesap gibi sitelerden hazır toplanmış sistemlere baksan daha iyidir, belli ki bilgisayar toplama hususunda pek bir bilgiye sahip değilsin.
Hayır overlock yapmayacağım ama ana kartlar hakkında pek bilgim yok ne önerebilirsin bu sisteme uygun ? Zaten bu bulduğum hazır bir sistemdi fakat ben bazı değişikler yaptım ana kart vb.

Hayır overlock yapmayacağım ama ana kartlar hakkında pek bilgim yok ne önerebilirsin bu sisteme uygun? Zaten bu bulduğum hazır bir sistemdi fakat ben bazı değişikler yaptım anakart vb.

Sana tavsiyem İtopya, İncehesap veya Teknobiyotik gibi sitelerden hazır sistem alman, çünkü kendi topladığın sistem 5000 TL ise bu sitelerde bulunan hazır sistemler 100-200 TL daha indirimli oluyor ve tamamen oyun odaklı sistem topluyorlar, anladığım kadarıyla sen de oyun oynama amacıyla bilgisayar topluyorsun. Bir diğer tavsiyem de eğer kendin toplayacaksan bile kesinlikle Intel'in 9. nesil işlemcilerini almaman, işlemci testlerinde iki yıldır Ryzen işlemciler Intel işlemcileri testlerde fena tokatlıyor.
Ryzen 5 3600 işlemci ve MSI B450M-A PRO Max anakart alabilirsin. Ayrıca ekran kartı olarak 5600 XT alabilirsin. NVIDIA'nın 1660 ekran kartlarından daha üstün bir karttır emin olabilirsin. RAM ve SSD sana kalmış artık ama bu sisteme en az 16 GB RAM takarsan güzel olur. SSD tavsiyesi olarak Samsung markasından şaşma derim.

Sana tavsiyem İtopya, İncehesap veya Teknobiyotik gibi sitelerden hazır sistem alman, çünkü kendi topladığın sistem 5000 TL ise bu sitelerde bulunan hazır sistemler 100-200 TL daha indirimli oluyor ve tamamen oyun odaklı sistem topluyorlar, anladığım kadarıyla sen de oyun oynama amacıyla bilgisayar topluyorsun. Bir diğer tavsiyem de eğer kendin toplayacaksan bile kesinlikle Intel'in 9. nesil işlemcilerini almaman, işlemci testlerinde iki yıldır Ryzen işlemciler Intel işlemcileri testlerde fena tokatlıyor.
Ryzen 5 3600 işlemci ve MSI B450M-A PRO Max anakart alabilirsin. Ayrıca ekran kartı olarak 5600 XT alabilirsin. NVIDIA'nın 1660 ekran kartlarından daha üstün bir karttır emin olabilirsin. RAM ve SSD sana kalmış artık ama bu sisteme en az 16 GB RAM takarsan güzel olur. SSD tavsiyesi olarak Samsung markasından şaşma derim.

Kimi yerde olmuyor İtopya'da 1600 TL işlemci piyasada 1300 TL İtopya'da 320 TL RAM piyasada 270 TL İtopya'daki ekran kartı mesela 3500 TL piyasada 3200 TL bulunabiliyor.

Merhaba ben 6000-6700 arası bilgisayar topluyorum fakat bir sıkıntım var:
INTEL Core i5 9400F 2.9GHz 9MB Önbellek 6 Çekirdek 1151 14nm İşlemci
- ASUS PRIME Z390M-PLUS 4266MHz(OC) DDR4 Soket 1151 M.2 HDMI DVI ATX Anakart
- 2 Adet x GSKILL 8GB Ripjaws V Kırmızı 3000MHz CL16 DDR4 Single Kit Ram
- ASUS ROG STRIX GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6 192 Bit Ekran Kartı
- THERMALTAKE V200 600W 80Plus 3X Pure Plus RGB Fanlı Midtower Gaming Kasa
- ADATA 240GB SU630 SATA 3.0 2.5" SSD (520MB Okuma / 450MB Yazma)
Paylaştığım bilgisayarla ilgili birkaç sorum var yardımcı olursanız sevinirim.
Adata SSD iyi midir? ( 240 GB olması sıkıntı değil bana çok lazım değil)
Isınma sorunu olur mu kasanın kendi fanları yeterli midir?
Anakart genel olarak iyi midir?

Ben Game garajdan aldım Aquarius 5AN – Game Garaj bu seninkiyle hemen hemen aynı gibi özellik yükseltirsin biraz daha daha uyguna alabilirsin

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı