6000 TL Mimarlık ve Oyun için Laptop önerisi

sandokan

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, ben mimarlık öğrencisiyim ve hem mimarlık hem de oyun için kullanmak üzere bir laptop almayı düşünüyorum. Bana tavsiye edebileceğiniz 5-6 bin TL civarında bir laptop var mı acaba? Ben piyasa araştırması yaptım ve oldukça fazla seçenek çıktı karşıma, özellikle MSI ve Monster üzerinde duruyorum. Hangisini tavsiye edersiniz MSI fiyat farkına değer mi gerçekten? 17.3'' bir erkran lazım ve i7 olarak düşünüyorum işlemciyi, ekran kartı olarak da 1050 var aklımda. İşlemleri hızlı yapması için 16 GB 2400MHz'lik bir RAM gereksinimine ihtiyaç duyuyorum. Tavsiyelerinizi bekliyorum... Şimdiden Teşekkürler...:)

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar, ben mimarlık öğrencisiyim ve hem mimarlık hem de oyun için kullanmak üzere bir laptop almayı düşünüyorum. Bana tavsiye edebileceğiniz 5-6 bin TL civarında bir laptop var mı acaba? Ben piyasa araştırması yaptım ve oldukça fazla seçenek çıktı karşıma, özellikle MSI ve Monster üzerinde duruyorum. Hangisini tavsiye edersiniz MSI fiyat farkına değer mi gerçekten? 17.3'' bir erkran lazım ve i7 olarak düşünüyorum işlemciyi, ekran kartı olarak da 1050 var aklımda. İşlemleri hızlı yapması için 16 GB 2400MHz'lik bir RAM gereksinimine ihtiyaç duyuyorum. Tavsiyelerinizi bekliyorum... Şimdiden Teşekkürler...:)
Kardeşim 1050nin performansını bende merak ediyorum. Ben archicad kullanıyorum ve gtx serisinde en iyi performans veren 1070. 1050 benim bu ay içinde almayı planladığım xps 15 içinde de var ve hiçbir yerde benchmarkını filan bulamadım mimari programlar üzerine. Oyun konusundada orta yüksek ayar arası FHD kartı 1050. Oyuna önem veriyorsan 1060lı ya da 1050ti lı bir modele yönel derim.

1060'li laptop almaya çalış. 1060 hem oyunda hem de mimarlıkta seni üzmez. Zaten oyunları Ultrada 60+ FPS oynatan güçlü bir kart.

Oyun oynamayı severim ama zaten iş güç derken pek vaktim olmuyor, biraz 2. planda kalıyor bu yüzden. Bütçeyi de fazla zorlamak istemiyorum, bu yüzden 1050Tİ 'ın üzerine çıkamayacağım gibi duruyor.Ki 1050Tİ olunca dahi fiyatlar oldukça yükseliyor yinede eğer düşük bir RAM ile durumu kurtarabilseydi ve 15.6'' olsaydı ekran o zaman rahatça alabilirdim istediğimi ama olmuyor malesef. SSD'yi yazmayı unutmuşum 256'lıkta bir SSD düşünüyorum.

MSI GE72 7RD(Apache)-065XTR Intel Core i7 7700HQ 16GB 1TB + Fiyatı
MSI GE72 7RD(Apache)-065XTR Intel Core i7 7700HQ 16GB 1TB + 256GB SSD GTX1050 Freedos 17.3'' FHD - Fiyat=6456 tl

Baya sardı bu model beni ama fiyat biraz daha inseydi çok güzel olurdu, çünkü 5000'den başladım 6000'e kadar geldim daha fazla çıkmak biraz can sıkıyor. Ayrıca piyasa araştırması yaparken pek çok seçenek ile karşılaştım ve baya bir kombinasyon oluştu bu yüzden kafam çok karıştı. Yapabileceğiniz her türlü öneriye açığım.
Önümüzde ki cumaya kadar liseler falan tatile giriyor, o zamana doğru bir indirim olur mu acaba?
Yardımlarınız için teşekkürler.
:)

Son düzenleme:
Konuyu geç görmekteyim. Umarım "Gtx 1050" olan sistemi almamışsınıdır. Bu cihaza bakın ve belleğini "2400MHz ddr4 (8x2)" yapın. Cihaz oldukça güzel param olsa bende alsam. Linkini koymayı unutmuşum. Linki: Monster Notebook | Performans Tutkunlarına Özel Notebook'lar

Kardesim ebrar bilgisayarda asus Gl553vd isimli asus'un rog serisine ait ve sistem bileşenleri;
-16GB DDR4 2400 MHz Ram
-i7 7700Hq
-256GB SSD test videolarını izlerken 600 MB okuma 400 MB yazma hızına ulaşmıştı.
-1TB 5400Rpm
-4GB GTX1050 ama asıl farkı diger Gtx1050'li laptoplardan daha fazla performans veriyo olması sanki overclock edilmis gibi.

Ve kasası aliminyum fırçalanmış pilastiik değil büyük ihtimal seneye İTÜ YDO tutturusam bu laptopu alabilirim malum denizcilik okuyunca donemin 9ayı okul kampus geri kalan aylarda gemide staj geçeceği icin kasası sağlam birsey lazım internetten araştır Asus Gl753'ten farkı 15.6 inch olması texhnopatta Gl753 olanın incelemesi mevcut :)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı