6000 TL sistem toplama

Anakart kötü en az B450M olmalı.
Ekran kartı bu devirde RX560 veya 1050 Ti'den aşağı alınmamalı.
SSD kronik sorunlu.
HDD güzel
RAM'ların frekansı düşük 3200MHz Neo Forza veya 3000+MHz RAM öneririm.
Kasa hakkında pek bilgim yok ilk defa gördüm.
İşlemci güzel fakat bu işlemci ile anakart birbirine uyumlu değil dostum.
Kısaca sistem olmamış.
Anakart: B450M-HD | işlemci: Ryzen 5 3500X 4.1GHz | ekran kartı: Sapphire RX560 4 gb| RAM: Neo Forza 8 GB 3200 MHz Gaming RAM (1 X 8 GB) DDR4 | kasa: Dark Raider 3*12 frgb tempered glass | | işiemci soğutucu: Akasa 8 cm PWM | depolama: WD SN530 256 GB M.2 SSD + 320 GB hard disk /güç kaynağı: High Power 500W 80+

Bu sistemi daha geçen hafta 5500TL'ye satın aldım.
2.el VGA çıkışlı bir monitör işini görür.
Ben 720p 8ms monitör kullanıyorum o bile yetiyor.

Knk senin söylediğin bilgisayarda çok güzel fakat benim topladığım bilgisayarda hatalı. Fakat ben yazılımcı pc si topluyorum yani mobil pc tablet tarzı platformlar için oyun yapacağım. Bu bilgisayar uygunmu bilmiyorum.

Ekran kartı çok eski yaptığın şeylere bağlı ama 1-2 yıldan fazla gitmez. İşlemcin ile anakart uyumlu değil biri Amd soketli anakarta intel işlemci takılmaz. O fiyata dağa iyi bir ram bulabilirsin hızı düşük ama eğer ağır oyun oynayan biri değilsen günlük işler için CL değeri güzel. Dostum Türk Lira'sı günden güne değersizleşiyor fiyatlar çok arttı mümkünse ekran kartını ikinci el al. Ben daha yeni Rtx 2060 Super satın aldım fiyatlar uçmuş. Umarım faydası dokunur iyi günler herkese .

Beyler bana i5 9. Nesile uyan ,8gb ram olan, 120 veya 128gb ssd olan, 250gb hdd, güç kaynağı olan, anakart ile uyumlu olan kasa, bide çok iyi olmasada bir ekran kartı lazım bu arada söylemiştim bilgisayar bilgim 0

Yeni konular

Geri
Yukarı