6000 TL'ye Adobe programları için dizüstü bilgisayar önerisi

• Konuyu başlatan Asma
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 3
  • Görüntüleme 468

Asma

Femtopat
Daha fazla  
Herkese merhaba. Ben medya okuyorum ve henüz çok tecrübe edinemedim, Adobe programları (Photoshop, Illustrator vb.) kullanabileceğim bir laptop önerisi istiyorum. Mutlaka olması gereken özellikleri öğrenebilirsem bütçeme göre bir şeyler bakabilirim. Bilgisayardan anlayan birilerinin yardımına ihtiyacım var. 5000-6000 civarı olabilir. Mesela MacBook en düşük modeli alsam çalıştırır mı? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese merhaba. Ben medya okuyorum ve henüz çok tecrübe edinemedim, Adobe programları (Photoshop, illustrator vb.) kullanabileceğim bir laptop önerisi istiyorum. Mutlaka olması gereken özellikleri öğrenebilirsem bütçeme göre bir şeyler bakabilirim. Bilgisayardan anlayan birilerinin yardımına ihtiyacım var. 5000-6000 civarı olabilir. Mesela MacBook en düşük modeli alsam çalıştırır mı? Şimdiden teşekkürler.

Profesyonel veya büyük çaplı bir proje yapıyorsanız yani işinizin ehliyseniz 6000₺ low budget bile sayılmaz. Size gereken Render, Photoshop vs. programlar için özel tasarlanan bilgisayarlar ama onlar da aşırı pahalı ve son olarak o tür bilgisayarlar hakkında acemi seviye bir bilgim var. Bildiğim kadarıyla MacBooklar iş için tasarlanan bilgisayarlar, ondan dolayı onlardan bir tanesini alabilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu tür programlar için MacBook almanız gerekmiyor onu bi' kafanızdan atın öncelikle.
Photoshop ve Illustrator için konuşuyorum, bunlar fotoğraf düzenleme odaklı olduğu için çok yüksek güce ihtiyaç duymazlar. Lenovo Thinkpad gibi hafif bir şey alabilirsin bütçeni aşmadan.
Ha ileride 3D modelleme ve video render gibi şeylerle de uğraşacağım diyorsan 6000 lira laptop için yetersiz kalacaktır.

Bu tür programlar için MacBook almanız gerekmiyor onu bi' kafanızdan atın öncelikle.
Photoshop ve Illustrator için konuşuyorum, bunlar fotoğraf düzenleme odaklı olduğu için çok yüksek güce ihtiyaç duymazlar. Lenovo Thinkpad gibi hafif bir şey alabilirsin bütçeni aşmadan.
Ha ileride 3D modelleme ve video render gibi şeylerle de uğraşacağım diyorsan 6000 lira laptop için yetersiz kalacaktır.
After efect de kullanacağız. Video düzenleme dersi de var ayrıyeten. Bunu da kullandıracak düşük bütçeli bir öneriniz var mı? Belki biraz üstüne çıkabiliriz.
Profesyonel veya büyük çaplı bir proje yapıyorsanız yani işinizin ehliyseniz 6000₺ low budget bile sayılmaz. Size gereken Render, Photoshop vs. programlar için özel tasarlanan bilgisayarlar ama onlar da aşırı pahalı ve son olarak o tür bilgisayarlar hakkında acemi seviye bir bilgim var. Bildiğim kadarıyla MacBooklar iş için tasarlanan bilgisayarlar, ondan dolayı onlardan bir tanesini aalabi

Son düzenleme:

Geri
Yukarı