600TL İle Ekonomik Oyun Bilgisayarı Toplama

Emrullah YAZICI

Hectopat
Merhaba sayın Technopat üyeleri,

Sizlerin öneri ve tavsiyeleriyle ekonomik ölçüde bir oyun bilgisayarı toplamak istiyorum. Bu toplayacağım oyun bilgisayarında en azından Crysis2, GTAIV vb. oyunları rahatça oynamak istiyorum. Ancak bütçemin buna yetmeyeceğini düşünüyorum. Yinede ben sizin fikirlerinizi alayım dedim.

Öncelikle bilgisayarımı tanıtayım ;

Anakart : GIGABYTE GA-78LMT-S2PT.
İşlemci : AMD Sempron(tm) 145 Processor, MMX, 3DNow, ~2.8GHz.
Ekran Kartı : Onboard Ekran Kartı (2 GB RAM).
Bellek (RAM) : Onboard Erkan Kartı 2 GB RAM harcıyor. PC'nin kendisindede 2 GB RAM var. Toplamda 4 GB RAM.
PSU : 300 Watt.

Yukarıda görmüş olduğunuz özellikler benim bilgisayarımda mevcut. Ben bu bilgisayara harcayacağım en fazla 600 TL ile Crysis2, GTAIV vb. oyunları rahatça oynamak istiyorum. Bana öyle birşey söyleyin ki, alacağım parçalar 600 TL tutsun ve bu oyunları oynayayım.

Arkadaşlar ben bilgisayar toplama konusunda bilgili değilim. Sizin tavsiyelerinizle yola çıkarak bilgisayarı toplayacağım. Elbette bir çoğunuz buna imkansız diyecektir. Ancak ben inanıyorum ki illa bunun bir yolu vardır.

Aşağıdakiler ise bilgisayarımın görüntüleri ;

DXDIAG Görüntüsü ;

vh5yr.jpg

Güç Kaynağı (PSU) Görüntüsü ;

vh5zq.jpg

Hepinize şimdiden çok teşekkür ediyorum...

600 TL nedir hocam ? 1500+ TL biriktirip gelin. 600 TL ye pc toplasanız crysis2 yi lowda açsanız dahi kasar. Gta IV zaten çok sorunlu bi oyun 600 TL lik bir bilgisayar hiç açmaz belki.

GTA IV oyununun ne gibi sorunları var ? Biraz açarsanız sevinirim.
Optimizasyon sorunu ilk başta geliyor, işletim sistemin eskiyse sıkıntı veriyor,çogu bilgisayarda neden bilmiyorum aşırı derece kasıyor. Daha aklıma gelmeyen bir sürü sorunu var.

- - - Güncellendi - - -

Ps3 almalısınız.

PS3 bitti hocam PS4 alsın . :)

8 GB 1600MHz ram alın 500W PSU alın. İşlemcinizi keşke değiştirseniz AMD FX 6300 alırsanız daha iyi olur .

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı