600TL PSU önerisi

@Resul1780
Tartışmak istemiyorum bunu yazıp susacağım. Ben siz garanti veriyor musunuz diye sormadım ki, Rampage garanti veriyor mu diye sordum. Rampage gibi PSU'ların korumaları eksik oluyor ve elektrik kesintisi gibi olaylarda sistem büyük zararlar görebiliyor. Ancak kaliteli PSU'larda bu olay çok daha az görülüyor. Umarım anlatabilmişimdir :)

@Resul1780
Tartışmak istemiyorum bunu yazıp susacağım. Ben siz garanti veriyor musunuz diye sormadım ki, Rampage garanti veriyor mu diye sordum. Rampage gibi PSU'ların korumaları eksik oluyor ve elektrik kesintisi gibi olaylarda sistem büyük zararlar görebiliyor. Ancak kaliteli PSU'larda bu olay çok daha az görülüyor. Umarım anlatabilmişimdir :)

Kardeşim kulaktan dolma bilgilerle boş yapıyorsun şu an ben sadece kendi önerimi yaptım arkadaşımızı düşündüğüm için fiyat performans bir ürün önerdim neden 450 TL'ye alabilecekken 600 TL versin? Sen hiç Rampage PSU kullandın mı da burada sistem çöp olur falan diyorsun ben daha da kullanıyorum 500Watt modelini 1.5 senedir hiçbir problem yaşamadım zaten bizim ülkemizde rahat batıyor ucuz ürünleri gözü kapalı kötü ya da tehlikeli demek saçma bir araştırsın görürsün denersin ben burada Cooler Master kötü demiyorum ya da zalma ya da Corsair ha bu arada Zalman'da segment bilişim yani Rampage ile bağlantılı bir marka bilmenizi isterim.

@Resul1780
Forumda bu şekilde aslı astarı olmayan bilgilerle konuşan arkadaşlar mevcut ancak burada öyle bir durum söz konusu değil. Rampage'in ETX-750 modeli dışındaki hemen hemen her güç kaynağında kullanılan malzemelerden tutun iç aksama, korumalara ve tasarıma kadar aklınıza ne gelirse diğer firmalara nazaran kalitesi daha düşük. Bu sebeple sorun yaşayan birçok kişi var.

Siz sorun yaşamadınız diye başkaları da yaşamayacak diye bir durum yok. Daha önce patladı bendeki. Az bir fiyat farkıyla sorun yaşama ihtimali Rampage'e göre daha düşük olan güç kaynakları tabii ki önerilecek, araştırın diyorsunuz ama hepimizin araştırması lazım sadece bizim değil sizin de biraz daha bakmanız gerek Rampage güç kaynaklarına.

PSU diğer bileşenlere benzemez kalitesiz ise bozulduğunda kendisiyle birlikte diğer parçaları da götürür. O yüzden kullanma olayını bir kere geçeceksin. Yol boş deyip kaldırım dururken yolun ortasından yürümeyeceksin. Bu zamana kadar bir sorun yaşamadıysan da şükret hiç yaşamayasın.

Yeni konular

Geri
Yukarı